Němec po prohře s Hradcem: Fauly nás stály zápas

Od - pátek, 31. leden 2020 22:49

Přestože v první třetině svého soupeře jasně přehrávali, nakonec byli hokejisté Plzně rádi za bod po prohře 2:3 na nájezdy. Zápas Mountfieldem HK si zkomplikovali zejména ve druhé třetině častými vyloučeními, které Východočeši potrestali. "Tlak, který jsme měli, jsme tímto ztratili," tušil jeden ze dvou plzeňských střelců Vojtěch Němec.

Co zápas rozhodlo? Nevyužité šance v první třetině nebo něco jiného? Za mě rozhodla druhá třetina, ten tlak, který jsme měli, jsme častými vyloučeními ztratili.

Co stálo za tím, že jste si často pomáhali faulem? Můžeme si říkat, že to byla přemíra snahy, nekoncentrovanost. To tak někdy vyplyne. Byli jsme potrestaní. Do příště musíme disciplínu zlepšit. Byly tam fauly v útočném pásmu, které být vůbec nemusely. A to i ode mě.

Odrazilo se to pak celkově ve hře? Ztratili jsme sebevědomí z první třetiny. V přesilovce 5 na 3 jsem si třeba já neporadil se třemi přihrávkami, které jsem dostal. Třetí třetina byla z naší strany zase o něco lepší, ale už jsme to neotočili úplně. Ceníme si  ale každého bodu. Stane se, že nevyužijete přesilovku 5 na 3, ale zaplaťpánbůh, že jsme pak stejně vyrovnali, šli jsme si za tím. Možná díky bohu aspoň za ten bod. Musíme na to zapomenout a do Zlína jet o tři body.

Rozhodnutí přišlo i v nájezdech. Žádný hráč Plzně, včetně vás, nepřelstil Lukeše.. No Lukeš mě trochu překvapil, byl hodně zalezlej. Nedokázal jsem při tom svém nájezdu na tohle zareagovat. Dva kluci přede mnou stříleli, tak jsem nechtěl dělat to stejné. Dostal jsem se strašně blízko k bráně.