24 let, neočkovaná, původně zdravá, na umělé plicní ventilaci. Lékař z Plzně odhalil realitu v nemocnicích!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 6. prosinec 2021 14:11
24 let, neočkovaná, původně zdravá, na umělé plicní ventilaci. Lékař z Plzně odhalil realitu v nemocnicích! Plíce neočkovaného, před covidem zdravého muže (38 let).. Nyní připojen na ECMO. Zdroj: Twitter Jiří Chvojka

Že koronavirus ohrožuje jen starší a ty, kteří trpí nějakou nemocí? Omyl. Tvrdou realitu představil na sociálních sítích lékař letecké záchranky a zároveň i covidového oddělení Jiří Chvojka. Spolu s popisem zveřejnil i to, jak vypadají plíce pacientů, kteří bojují o život. Zdravé mají mít na tomografu černou nebo tmavě šedou barvu. U lidí po útoku covidu téměř zmizela. Všechno bílé je nefunkční oteklá zanícená tkáň.

Příklady lékaře Jiřího Chvojky:

40 let, dosud plně zdráv. Nyní progredující fibróza/vazivovatění plicní tkáně. Kde to skončí? Transplantací plic? Vůbec to není vyloučeno. Každopádně “aktivní” život mladého muže je u konce. Nyní běh na dlouhou nemocniční trať.

46 let a 38 let, bez závažných komorbidit, těžké plicní postižení. Kritičtí. Jeden již na ECMO, druhý na něj směřuje. Prosím, buďte zodpovědní a zvažte očkování. S vysokou mírou pravděpodobnosti budete ušetřeni takovému průběhu.

48 let, sporťák, dosud zdravý, neočko, tohle byl začátek a teď už VV-ECMO..To jen na ukázku, že argument: “jsem fit, nic mi nehrozí, když tak to bude virózka, také neplatí 100%”.

45 let, neočko, COVID+, doma progrese těžké dušnosti až do bezvědomí, zajištěna zzs, dopravena do nemocnice, naprosto bílé plíce při virové pneumonii, přes maximální úsilí velmi rychlý exitus..

24 let, neočkovaná, zdravá. Nyní UPV.

Zdroj foto: twitter Jiří Chvojka