Nepotřebné knihy poslouží vězňům

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. únor 2020 17:28

K Mezinárodnímu dni darování knihy, který připadá na 14. únor, pořádá Univerzitní knihovna Západočeské univerzity sbírku knih. Od pondělí 10. do pátku 14. února mohou lidé přinášet knihy do jakékoliv její pobočky. Darované publikace knihovníci předají do knihovny Věznice Plzeň.

Nové nebo přečtené knihy, které lidé chtějí anonymně darovat, přijímá Univerzitní knihovna v kampusu na Borských polích, Filozofická a právnická knihovna v sadech Pětatřicátníků 16, Knihovna zdravotnických studií v Sedláčkově 31, Pedagogická knihovna na Klatovské 51 i Ekonomická knihovna v Chebu v Hradební ulici 22.

"Radost udělá každá kniha, ale letos bude nejvhodnější beletrie pro dospělé nebo populárně-naučné knihy. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí,“ říká ředitelka Univerzitní knihovny ZČU Miloslava Faitová.

Univerzitní knihovna navazuje na tradici z předešlých let. Loni knihovníci zprostředkovali předání knih do domovů pro seniory. Před dvěma lety knihovna spolu se čtenáři obdarovala dětskou četbou Základní školu a Mateřskou školu pro zrakově postižené a vady řeči. Před třemi roky darované knihy zamířily na lůžková oddělení a LDN Městské nemocnice Plzeň, Privamed a. s. a Fakultní nemocnice Plzeň.