K prvnímu ostrému utkání nové sezóny nastoupila Energie v této sestavě. Úvodní formaci tvořili Vojtěch Čihař, Jiří Černoch a Ondřej Beránek. Na ledě je následovali Vít Jiskra, Nick Jones a David Šťastný ve druhé lajně. Třetí útočné trio obstarali teprve šestnáctiletý Petr Tomek, Harolds Egle a Robin Sapoušek, pro Tomka to byl první ostrý soutěžní start mezi dospělými. Čtvrtý útok dali dohromady Tomáš Redlich, Jan Šír a Filip Koffer. Defenzivu řídil elitní pár David Moravec s Torym Dellem. Druhou dvojici tvořili Dalimil Mikyska a Janis Jaks. Na třetí obranné pozici se představili Roberts Mamčics a Josef Myšák, sedmým bekem byl připraven Adam Rulík. Mezi tři tyče se postavila osvědčená opora Dominik Frodl.
Šestnáctiletý Petr Tomek dal o sobě vědět hned v prvním střídaní, kdy u mantinelu vybojoval kotouč, nahrál ho Haraldsi Eglemu a ten těsně minul branku. Krásnou kombinaci sehrála trojice Čihař, Beránek, Černoch, poslední jmenovaný zakončoval, gólu zabránil dobrý přesun Hrachoviny. Vítkovice zahrozili až v osmé minutě zápasu, tato akce byla gólová. Petr Hauser z rohu nahrával na Joa Leahyo, který si sjel mezi kruhy a poslal Rideru do vedení 1:0. V další akci dva na jednoho se řítil Anthony Nellis, ale vynikajícího Frodla nepřekonal. V čase 12:31 Vítkovice odskočily o dvě branky, když se trefil Jindřich Abdul - 0:2. Za dvacet sekund se skóre opět měnilo, když se Filip Koffer objevil zcela nekrytý mezi kruhy a zavěsil pod víko - 1:2. V čase 15:56 bylo srovnáno. Nahození od modré čáry šikovně před Hrachovinou tečoval Ondřej Beránek a vyrovnal na 2:2. Ale ani tento stav nevydržel dlouho, když Anthony Nellis překonal Frodla kličkou do backhandu - 2:3. Tento stav platil i po prvních dvaceti minutách.
Z druhé třetiny uplynulo pouze dvacet šest sekund a skóre se opět měnilo, když se trefil Chad Yetman - 2:4. Ve stejném čase došlo i ke střídání brankařů, kdy místo Dominika Frodla naskočil do brány Daniel Král. Ale i ten brzy inkasoval, když se střelou z poza obránce znovu radoval Chad Yetman - 2:5. Karlovarští se snažili odpovědět v následující přesilovce, ale to se bohužel nepodařilo. V závěru druhé třetiny si Ridera zahrála početní výhodu. Tu také využila, když puk za Králova záda dorazil Marek Kalus - 2:6. Odpověď energetiků přišla hned po čtrnácti sekundách, kdy se po krásném křižném pase od Dalimila Mikysky dnes trefil podruhé Ondřej Beránek - 3:6. Tento stav platil i po 40 minutách hry.
Na začátku třetí třetiny se Tomáš Redlich tlačil před branku, ale nedokázal se před Dominikem Hrachovinou prosadit. Vítkovice mohly přidat další branku, ale ukázkovou obětavost předvedl Tory Dello, který střelu zblokoval. Energetici se snažili s výsledkem něco udělat a nahazovali jeden puk za druhým na Hrachovinu. Ale byla to Ridera, která skórovala, a to Chad Yetman, který zkompletoval hattrick - 3:7. V samém závěru při přesilové hře zkorigoval skóre na konečných 4:7 Nick Jones.
Zdroj: HC Energie KV