Jen očkovaní? Pořadatelům přidělalo nové opatření vrásky na čele

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 19. listopad 2021 16:33
Jen očkovaní? Pořadatelům přidělalo nové opatření vrásky na čele ilustrační. Foto: DJKT

Neočkovaní, kteří neprodělali v posledních 180 dnech covid, mají smůlu. Nejen, že se nedostanou do restaurací, nemohou ale také vyrazit za zábavou. Pořadatelé akcí tak intenzivně řeší, jak naložit zejména s držiteli permanentek a vstupenek. Shodují se, že se jedná o velké komplikace.

"Zabýváme se tím, řešení připravujeme a o všem budeme naše abonenty i veřejnost včas informovat," potvrdil PR manažer Plzeňské filharmonie Pavel Bouda. Měšťanská beseda už změnila termín u první z akcí. "Na základě nových vládních opatření a změny podmínek vstupu na kulturní akce platných od 22. listopadu odkládá Měšťanská beseda po dohodě s umělcem pondělní koncert Pavla Žalmana Lohonky. Koncert české folkové legendy k jeho 75. narozeninám se uskuteční 21. 4. 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti i na nový termín," uvedla Ivana Hušáková z marketingu Měšťanské besedy.

O tom, jak s novým nařízením naložit, jedná i Divadlo J. K. Tyla. "Zatím se k tomu nemohu vyjádřit," vzkázala po poledni mluvčí divadla Martina Drbušková. Vedení Divadla J. K. Tyla ale reagovalo tím, že už zrušilo akci Noc divadel. Ta se měla uskutečnit v sobotu 20. listopadu. "Vzhledem k zhoršující se epidemické situaci jsme se po pečlivém uvážení rozhodli, že se letošní speciální program související s Nocí divadel neuskuteční. Všichni přihlášení zájemci o zážitkové prohlídky a majitelé vstupenek „muzikálového fajnšmekra“ budou kontaktováni e-mailem – připravujeme pro ně dárkové balíčky s pozdravem od našich uměleckých souborů," uvedlo divadlo v prohlášení.

Jako velkou komplikaci vnímá nové nařízení i fotbalová Viktorie Plzeň. "Bezesporu se to odrazí na návštěvnosti, ale bohužel jako klub tohle nedokážeme ovlivnit a musíme se řídit tím, co je povinné pro všechny veřejné akce," prohlásil mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík. Do konce podzimní části sezóny zbývají Plzni odehrát dvě domácí utkání. "Víme, že se to týká nejbližšího zápasu (sobota 27. 11. s Bohemians, pozn. red.), pravděpodobně i toho dalšího (11. 12. s Libercem, pozn. red.). A pevně věříme, že na jaře bude situace jiná," podotkl Hanzlík. Klub bude případné kompenzace fanouškům, kteří na zápasy nebudou moci přijít, ještě řešit. "Tak, jako jsme se s fanoušky domluvili loni, tak se určitě domluvíme i letos. Každopádně doufáme, že kdo bude moci přijít, tak přijde, aby byla dobrá atmosféra, na kterou jsme zvyklí. Vážíme si všech, co nás přijdou podpořit," dodal Hanzlík.