Nové šatny, prostorná recepce i skříňky na klíč. Návštěvníky bazénu na Slovanech čeká větší komfort

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 1. říjen 2020 17:39
20201001_103734 Ředitel bazénu Tomáš Kotora, první náměstek Roman Zarzycký, technický náměstek Pavel Šindelář a architekt Daniel Němeček. Foto: M. Osvaldová

Nová vstupní hala s recepcí i zázemí a nové šatny čekají na návštěvníky městského bazénu v Plzni na Slovanech. Sportovní areál, kam přijde ročně více než 500 tisíc lidí, město postupně po etapách modernizuje a rekonstruuje. Součástí právě dokončené etapy za zhruba 70 milionů korun byly i nové technologie, vzduchotechnika a další technické vybavení. 

Nová vstupní hala je tvořena zádveřím a recepcí hotelového typu. Návštěvníci jsou odbaveni novým turniketovým a čipovým systémem. Součástí realizace tedy bylo i dodání odbavovacího čipového systému včetně průchozích branek, platebních terminálů, čtecích zařízení, čipů a dalších prvků potřebných k provozu. Přestavba vstupu a vybudování nových šaten byla zahájena na počátku letošního roku. "Díky této rekonstrukci mají návštěvníci, a především lidé s hendikepem, komfortnější vchod do bazénu. Stávající vstup přes předsazené schodiště byl totiž odstraněn a přesunut o patro níže. Tím je zajištěn bezbariérový přístup jak od zastávky městské hromadné dopravy, tak z parkoviště či parkovacího domu,“ vysvětlil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, jenž má ve své gesci městské sportovní areály.

Foto: M. Osvaldová

Poté, co návštěvník projde novým vstupem, pokračuje dále do šaten. I ty jsou zcela nově přestavěné a vybavené. "Nové společné šatny vznikly v prostoru bývalého dětského bazénu. Jsou tak nyní na stejné úrovni jako bazénová plocha. Šatny tvoří jeden otevřený prostor a mají průchozí převlékací kabiny. Nechybí skříňky na uložení věcí. Návštěvník si díky čipu může vybrat jakoukoli skříňku, do níž si uloží věci, pomocí čipu ji zamkne a pokračuje dále do sprch a nového hygienického zázemí. Sprchy a WC jsou odděleny pro muže a ženy. Nový výstup ze šaten je umístěn do prostoru dnešního dětského brouzdaliště,“ popsal Zarzycký. Součástí tohoto prostoru jsou i šatny pro lidi s hendikepem a klubové šatny. Celková kapacita je 488 skříněk pro návštěvníky a 105 skříněk pro sportovní klub, učitele a zaměstnance bazénu. "Je to velký posun v historii této budovy. Je to moderní systém, urychlí odbavování. Pevně věříme, že sem budou lidi chodit rádi, posunuli jsme se do 21. století," dodal ředitel bazénu Tomáš Kotora.

Foto: M. Osvaldová

Do rozsáhlé modernizace městského bazénu na Slovanech za několik desítek milionů korun se Plzeň pustila už v roce 2018. Loni už byl přestavěn objekt výměníku a kotelny na nový dětský bazén. "V přestavbě bazénu na moderní sportovní a relaxační prostor ale pokračujeme. V plánu jsou další úpravy jako například vytvoření parních kabin či spojovací chodby mezi hlavním vstupem a novým dětským bazénem,“ doplnil primátor města Plzně Martin Baxa.

Součástí celé rekonstrukce za zhruba sedmdesát milionů korun je i provedení nových rozvodů, vybavení objektu technologií na vytápění, vzduchotechnikou, měřícími a regulačními přístroji či silnoproudým a slaboproudým zařízením a dalšími technologiemi.