×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10014

Očkovací centrum v pivovaru pokračuje

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 9. září 2021 14:00
Očkovací centrum v pivovaru pokračuje Ilustrační/redakce

Očkovací centrum bez předchozí registrace zřídila Fakultní nemocnice ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem přímo v areálu pivovaru. Nové očkovací místo je určené pro širokou veřejnost od 18 let.

Očkovací centrum bez předchozí registrace zřídila Fakultní nemocnice ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem přímo v areálu pivovaru.  Nové očkovací místo je určené pro širokou veřejnost od 18 let. „Jediná možná cesta k návratu do normálního života je očkování. V minulých pandemických vlnách jsme byli v nemocnici svědky opravdu velmi smutných lidských příběhů a jedině kolektivní imunita napomůže zvládnout toto pandemické období. Očkování bez předchozí registrace je další možností, jak vakcínu získat co nejrychleji,“ vysvětluje důležitost očkování ředitel FN Plzeň, Václav Šimánek.

Prostory pivovaru se nacházejí v centru města Plzeň, v dostupnosti MHD a s možností bezplatného parkování. „Dlouhodobě spolupracujeme s městem i Plzeňským krajem na různých projektech na podporu místních obyvatel. Proto nám přišlo přirozené nabídnout naše prostory, které za normálních okolností slouží pro firemní akce a konference, aby zde vzniklo očkovací centrum. Věříme, že i díky dobré dostupnosti v rámci Plzně o něj bude zájem,“ říká Rudolf Šlehofer z Plzeňského Prazdroje.

Na zmíněném očkovacím místě je aplikována vakcína Pfizer. Pro registraci je tu nutné předložit občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Pro vydání certifikátu o provedeném očkování proti covid-19 je nutné po příchodu do očkovacích centra nahlásit e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. Provoz je zajištěn každý čtvrtek a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 13 a od 14 do 18 hodin. Kontakty do očkovacího centra jsou v rámci provozní doby na telefonech 377 062 259, 601 691 644 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakultní nemocnice Plzeň očkuje zájemce proti onemocnění covid-19 již od 31. prosince loňského roku. Ke 3. září  bylo v nemocnici aplikováno více než 93 000 dávek. Očkování dětí 12 až 15 let probíhá na detašovaném pracovišti FN Lochotín, v Ústavu imunologie a alergologie. Denně je vakcína aplikována více než 150 dětem v této věkové kategorii.