Více míst pro kamiony i bezpečnější prostory. ŘSD začalo s opravou odpočívadla

Zveřejněno v Z regionu
Od - sobota, 15. květen 2021 18:04
Více míst pro kamiony i bezpečnější prostory. ŘSD začalo s opravou odpočívadla Foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví téměř za 60 milionů korun odpočívku na D5 u Svojkovic na Rokycansku ve směru na Plzeň. Počet míst pro kamiony se tam více než zdvojnásobí. Práce začnou tuto sobotu instalací dopravně inženýrských opatření v okolí, stavba pak v pondělí 17. května.

20210515 073800Podle Adama Kolouška z Ředitelství silnic a dálnic odpočívka přestává vyhovovat technickým parametrům, povrchy jsou ve špatném stavu a je zde málo parkovacích stání pro nákladní vozidla. "Během stavebních úprav tak na odpočívce dojde k výměně povrchu na stáních pro kamionovou dopravu, kdy bude vyměněn asfaltobetonový kryt za kryt cementobetonový. Úpravou projde i napojení vjezdu a výjezdu na odpočívku tak, aby vyhovovalo příslušným normám a umožnilo bezpečnější pohyb vozidel na odpočívce," popsal Koloušek. Kromě toho je v plánu úprava odvodňovacího systému, především v ploše parkovacích stání a na odpočívce bude instalováno nové osvětlení. Součástí stavby je i vybudování opěrné gabionové zdi podél odbočovacího pruhu na odpočívku. 

Stavební úpravy výrazně změní rozložení parkovacích míst. Zvýší se počet stání pro nákladní vozidla z 20 na 44, a zredukují se naopak místa pro osobní automobily, a to ze současných 67 na 21. Počet ploch pro autobusy zůstane na čtyřech. ŘSD také vybuduje dvě místa pro obytné přívěsy. "Parkovací stání, která se nyní nachází před čerpací stanicí a rychlým občerstvením KFC a jsou nad uváděný počet, zůstanou beze změn. Tato plocha nebude rekonstrukcí dotčena," dodal Koloušek.