Odveta za play-off nevyšla. Plzeň prohrála v Olomouci

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 14. září 2021 20:55
Odveta za play-off nevyšla. Plzeň prohrála v Olomouci Foto: HC Škoda Plzeň

Ani druhé venkovní utkání hokejistům Škody Plzeň nevyšlo. Západočeši nestačili Olomouci na jejím ledě a prohráli 1:4. Nepovedla se jim tak odplata za poslední play-off, kdy indiáni nečekaně s Morou vypadli v předkole.

Dominik Furch nejprve odolal jedovatému pokusu Tomečka, po chvilce si poradil i s dělovkou Petra Strapáče od modré. Jenže stejný hráč obdržel další střídání ideální křižnou přihrávku na levý kruh a zamířil přesně do vzdálenějšího horního růžku. Modrobílí mohli odpovědět za nedlouho poté. Suchý bravurně vybojoval puk, z čehož v ideální pozici těžil Bulíř, jenže Lukáš odolal. Naopak na druhé straně v oslabení táhli přečíslení Klimek s autorem dnešního prvního gólu, právě on ale nezamířil přesně. Mrzet ho to však nemuselo. Jen co se Kohouti dostali do plného stavu, pláchl po levé straně Krejčí, se štěstím předložil mezi kruhy Petru Kolouchovi, jenž z první rozvlnil síť.

Prostřední třetinu začala velká šance Bulíře, který mířil až příliš přesně - do tyče. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Domácí obrátili hru, David Krejčí si z osy hřiště vyměnil touš s Káňou na levé straně a zavěsil. Stejný hráč navíc vzápětí využil přesilovou hru po osmatřiceti vteřinách, když ranou z vrcholu pravého kruhu donutil indiány střídat brankáře. Dominik Pavlát se musel hned činit, v početní výhodě si ale poradil s Káňou, který zakončoval kombinaci svých barev. Nepřišel si na něj ani Tomeček z pravého kruhu. Když se na druhé straně neujala ani dělovka Graňáka ihned po buly, odcházelo se podruhé do kabin za vysokého vedení domácích.

Poslední periodu načal Kodýtek z pravé strany a dotírající Lang, Lukáš stále držel naději na čisté konto. Zuby si na něm vylámal i Thorell, jenž měl dostatek času na levém kruhu. Modrobílí nadále pokračovali v tlaku, dělovku Čerešňáka, která nebyla vidět, zastavil jen instinkt muže s maskou Hanáků, Martin Lang zase v tutovce mířil nad. Nakonec tak čestný úspěch zaznamenal až Ludwing Blomstrand, jenž se prosadil individuálně přes své strážce. Škoda ovšem i tak znovu odjíždí z ledu soupeře s prázdnou.

hcplzen.cz