Cizinci padli do pasti. Místo příjemných zážitků je organizovaná skupina zmlátila a okradla!

Zveřejněno v Video ZAK
Od - neděle, 5. únor 2023 12:10

Média

Organizovanou skupinu, která okrádala cizince na Domažlicku, dopadli a obvinili kriminalisté. Ženy nejprve pod záminkou poskytnutí sexuálních služeb vylákaly muže do bytu, kde na ně místo příjemných zážitků čekal šok v podobě napadení a okradení další částí party.

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje společně s domažlickými kriminalisty několik měsíců pracovali na případech násilného charakteru, ke kterým docházelo na Domažlicku. "V těchto dnech jsme náročné prověřování ukončili a 31. ledna jsme zahájili trestní stíhání mužů ve věku 42 let, 36 let a 16 let a žen ve věku 51 let, 23 let, 27 let a 30 let ze spáchání zločinu loupež v souběhu se zločinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," potvrdila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Obvinění, kteří působili jako organizovaná skupina, se společně dohodli, že by si mohli „přivydělat“ tím, že budou krást cenné věci cizincům, kteří zastaví ženám poskytujícím sexuální služby za Domažlicemi. "Žena tyto cizince pak vylákala do bytu, kde s nimi započala pohlavní styk nebo jim sdělila, aby se vysvlékli a připravili se na soulož. Poté do místnosti vstoupili další muži, kdy část z nich cizince mlátila a strkala do nich a část jim ukradla jejich věci. Brali řetízky, peněženky s eury, mobilní telefony, platební karty, flash disky. Když se stalo, že cizinec u sebe neměl dostatečnou finanční hotovost, odvezli jej k bankomatu, kde si peníze vybral. Mezitím jim další z party prohledali jejich auta, odkud ukradli například i osvěžovače vzduchu, mandarinky a čokoládu," popsala Brožová. V několika případech podle ní vymysleli na cizince podvodný trik. "Poblíž postele vylili červené potravinářské barvivo, které přechovávali v sáčku, jako že to byla krev a že holce bylo teprve 13 let. A pokud jim cizinec nezaplatí, tak ho udají na policii. Nejčastěji si říkali o tisíc eur. Vše si také natáčeli na mobil a fotili," posala mluvčí. Kriminalisté evidují téměř dvacet případů. "Je však zřejmé, že někteří poškození to nechtějí hlásit na policii, s čímž pachatelé s vysokou mírou počítali," upřesnila.

Všech sedm osob bylo podle Brožové po předchozím souhlasu státního zástupce zadrženo. "Zásahová jednotka si došla pro obviněné do tří objektů. Všichni zadržení pak byli umístěni do policejní cely," doplnila. Kriminalisté podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce návrh akceptoval, a tak všichni obvinění putovali do vazební věznice. Hrozí jim trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://plzen.cz/okradani-cizincu#sigProIde5b9d626ed