Opatření povolila, Roudenský běh se uskuteční hned po Mikuláši

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 2. prosinec 2020 11:37
Roudenský běh Foto: archiv Roudenský běh

V pořadí již 42. ročník Roudenského běhu, který pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Prazdroj Plzeň, se uskuteční v neděli 6. prosince.

"Jedná se o druhý nejstarší kros pořádaný na území města Plzně. Specialitou závodu je boj o sprinterskou, vrchařskou prémii a o nejrychlejšího závodníka nad 100 kilogramů při hlavním závodu Velké ceny Prazdroje. Trať je krosová a je vhodná jak pro amatéry, tak ostřílené závodníky. Samozřejmostí je spousta dětských závodů. Oceněn bude nejmladší a nejstarší běžec," říká Miroslav Duda, ředitel závodu.

V loňském roce se na start jubilejního ročníku postavilo bezmála dvě stě závodníků v celkem 17 kategoriích. Traťový rekord hlavního závodu mužů drží od roku 2019 Tomáš Jaša s časem 17:24:02, mezi ženami je od roku 2017 šampionkou Petra Šmákalová s časem 19:56:36.

Závodníci se mohou přihlašovat online do 5. 12. 2020 20:00 hodin, na adrese: http://www.tjprazdrojplzen.cz/vc-prazdroje-registrace

 Přihlášení možná i na místě vždy nejpozději 30. Min před startem kategorie. Startuje se z hřiště TJ Prazdroj Plzeň na Roudné v čase od 10:00 do 11:30. Více informací najdete na facebookovém profilu Roudenský běh.

Závod bude probíhat dle PES stupně 3. Organizátoři prosí o dodržování dvoumetrových rozestupů, nošení roušek. Startovat bude vždy maximálně 45 závodníků v kategorii. V případě většího zájmu se bude startovat po vlnách. Tak, aby v areálu bylo vždy maximálně 50 lidí.

Partnery závodu jsou Plzeňský kraj, město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně a Svaz lyžařů České Republiky.