Opilec chtěl ujet policistům, skončil s vozem v prodejně

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 30. říjen 2021 14:30
Opilec chtěl ujet policistům, skončil s vozem v prodejně Foto: Policie ČR

Opilý řidič, který chtěl spáchat sebevraždu, ujížděl policistům tak rychle, že nevybral zatáčku a narazil do prodejny pěstitelských potřeb. 

Ve čtvrtek 28. října krátce před půlnocí přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení ženy o tom, že se doma pohádala se svým synem, on si měl vzít doma vozidlo Audi a vyhrožovat, že spáchá sebevraždu. "Na místo byla vyslána hlídka domažlických policistů. Pátrali po vozidle, při průjezdu Sadovou ulicí v Domažlicích si všimli vozidla odpovídajícímu popisu. Na chvilku se policistům ztratilo z dohledu, když po chvíli policisté vozidlo opět spatřili v ulici Komenského, a to už havarované. Řidič narazil do prodejny s pěstitelskými potřebami," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ve vozidle byl pouze čtyřiatřicetiletý řidič, který hlídce sdělil, že opravdu chtěl spáchat sebevraždu, ale na jiném místě. "Havaroval proto, že chtěl policejní hlídce zmizet, ale nevybral zatáčku. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 2,34 promile alkoholu v krvi," podotkla Brožová. Vzhledem k tomu, že pak podle ní řidič policistům v průběhu šetření události uvedl, že si už nechce ublížit, nebyl převezen na psychiatrické oddělení, ale do protialkoholní záchytnou stanice v Plzni. 

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 70 tisíc korun, na zábradlí 10 tisíc korun, na budově vznikla škoda ve výši 300 tisíc korun a na vybavení a zboží prodejny byla škoda vyčíslena na 100 tisíc korun. Případem se dále zabývají policisté Obvodního oddělení Domažlice a Dopravního inspektorátu Domažlice.