Opilý cyklista nezvládl jízdu, našli ho zraněného na silnici

Zveřejněno v Krimi
Od - neděle, 23. květen 2021 10:23
Opilý cyklista nezvládl jízdu, našli ho zraněného na silnici Foto: PČR

Téměř čtyři promile alkoholu v krvi měl cyklista, který nezvládl svoji jízdu a zraněný zůstal ležet v Pramenní ulici v Plzni na Roudné. Poclisité teď hledají svědky.

"Ve čtvrtek 20. května v půl jedenácté večer jsme přijali oznámení o ležícím cyklistovi na komunikaci ulice Pramenní v Plzni na Roudné. Dopravní policisté vyjeli na místo události a zjistili, že se jedná o muže narozeného v roce 1982, který jevil známky opilosti a byl zraněný.  U muže byla na místě provedena dechová zkouška na zjištění požití alkoholu s pozitivním výsledkem. Na detekčním přístroji se ukázala hodnota 3,71 promile," popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Cyklista byl v péči přivolaných záchranářů odvezen do nemocničního zařízení k dalšímu vyšetření. Jízdní kolo policisté na místě zajistili a dále šetří veškeré okolnosti nahlášené události  v dopravě.

Policisté žádají případné svědky, kteří v danou dobu procházeli nebo projížděli uvedeným místem události a všimli si jedoucího cyklisty, cyklisty vedoucího jízdní kolo nebo již ležícího muže vedle jízdního kola, aby zavolali na tísňovou linku 158 a přispěli tak k objasnění celé situace.