Opilý mladík usnul na kolejích. Před jistou smrtí ho zachránili strážníci!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 22. květen 2023 15:11
Opilý mladík usnul na kolejích. Před jistou smrtí ho zachránili strážníci! Na tomto místě si muž ustlal. Zdroj: MP Plzeň

Obrovské drama se šťastným koncem. Tak se dá popsat sobotní akce plzeňských strážníků a policistů poté, co dostali hlášení, že v kolejišti na Slovanech leží nehybný muž. Jak se následně ukázalo, šestadvacetiletý mladík byl tak opilý, že jej nedokázalo nic vzbudit. Na poslední chvíli ho právě přivolané hlídky odtáhly před přijíždějícím vlakem.

Šťastný konec má příběh šestadvacetiletého muže díky hlídkám obvodní služebny Bory a strážníkům operačního oddělení Městské policie Plzeň. V sobotu ráno dostaly hlášení, že v Drážní ulici v Plzni na Slovanech leží v kolejišti železniční tratě muž. "V době příjezdu navigoval operační strážník kolegy k inkriminovanému místu. Rozhodnost a rychlá reakce byla v těchto okamžicích klíčová. Strážník seběhl z železničního náspu a ke svému úžasu zjistil, že muž ležící v kolejišti tvrdě spí," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Spáč podle ní nereagoval na žádné podněty k probuzení. "Hlídky pohotově a doslova v minutě dvanácté muže odtáhly na násep do bezpečí. Slyšet už byla výstraha přijíždějícího vlaku," potvrdila mluvčí.

Jak se mladý muž na nebezpečném místě ocitl, nedokázal absolutně vysvětlit. "Vzpomněl si jen na popíjení alkoholu a zábavu s přáteli," doplnila Pužmanová. Podle ní se šestadvacetiletý Plzeňan podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,88 promile a strážníci jej předali v místě bydliště jeho matce.