Pavlát vychytal Oceláře, Straka dal hattrick za šest minut

Od - pondělí, 4. leden 2021 22:37
_OD_0574 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Dva zápasy, dva dny, stejní soupeři, ale jiné výsledky. Po nedělní prohře Plzně s Třincem 3:4 v prodloužení si Západočeši spravili chuť v dohrávce 6. extraligového kola. Škodovku poslal do vedení ve 12. minutě Jakub Pour, pak hosté spálili několik obrovských šancí, ale závěr už byl jednoznačně ve znamení indiánů. Nejprve zvýšil v 52. minutě na 2:0 Čerešňák a pak za šest minut vstřelil čistý hattrick Petr Straka.

Po nedělním duelu přišli indiáni o dalšího útočníka Matyáše Kantnera, který s rukou v sádře usedl pouze na tribunu. Na jeden zápas tak oblékl dres indiánů Petr Vampola, do branky se pak postavil Dominik Pavlát. A právě plzeňský gólman měl v úvodní třetině přecijen více práce. Jako první se ale radovali domácí. V přesilové hře ve 12. minutě se dostal puk po přihrávce ose Kaňák – Stříteský až k Jakubu Pourovi, a ten tvrdou ranou po ledě prolomil své střelecké trápení. Pak měl Pavlát štěstí, když střela Jaroměřského lízla brankovou konstrukci. Plzeňského brankáře nedokázali překonat v nadějných šancích Vrána s Hrňou.

Blízko vyrovnání byli Oceláři ve 24. minutě, jenže Stránský si v nájezdu na Pavláta nepřišel. O dvě minuty později prozměnu ujel obraně Slezanů Eberle, jenže ani on na Kacetla neuspěl. A tak opět přitlačili hosté. Na Pavlátovi si několikrát vylámal zuby Stránský, Martynek či Dravecký. Z ničeho nic ale byli v poslední minutě druhé třetiny paradoxně nejblíže gólu naopak indiáni, když Gulaš trefil tyč.

Souboj mezi Třincem a Pavlátem pokračoval i ve třetí části. Sám před plzeňským brankářem ztroskotal Gernát, Kurovský i Hrňa. Západočeši pak přežili i teč Gernáta a v 52. minutě podruhé udeřili ve vlastní přesilovce. Gulaš našel křižnou přihrávkou najetého Petera Čerešňáka a ten uklidil puk do sítě. O minutu později bylo v Plzni ještě veseleji. Západočeši se vydali do rychlé protiakce, Gulaš ještě puk za Kacetla nezasunul, ale Petr Straka už měl snadnou práci. V závěru hosté hráli přesilovku, odvolali gólmana, ale jediným výsledkem byla čtvrtá inkasovaná branka. Přes celé hřiště trefil opuštěnou klec Petr Straka. A stejný hráč navíc dokonal čistý hattrick, když se prosadil střelou mezi betony v čase 58:40.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Dalo by se říci, že hokej nemá logiku. Byl to jednoznačně zápas Dominika Pavláta. Místy jsme byli pod drtivým tlakem. Výsledek vypadá jednoznačně, kdo ale zápas viděl, tak ví, že Třinec měl obrovské množství šancí. Pochvala pro Dominika, byl skvělý."