Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového a zimního stadionu budou během těchto zápasů dohlížet desítky policistů a to nejen ze struktur Krajského ředitelství policie Plzeň, ale i z plzeňského městského ředitelství. "Konkrétně se bude jednat o policisty ze služby pořádkové policie – policisty z obvodních oddělení, dopravní policie, speciální pořádkové a krajské pořádkové jednotky, zásahové jednotky nebo o policisty ze skupiny kynologických činností. Do opatření budou samozřejmě zapojeni i kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování, stejně tak jako policisté z antikonfliktního týmu," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Čtvrteční fotbalový zápas byl s ohledem na vysoký počet fanoušků obou týmů vyhodnocen jako vysoce rizikový, a proto budou do opatření dále zařazeni policisté z jiných krajských ředitelství, a to například z pražské služební hipologie. "Spolupracujeme také s Městskou policií Plzeň, FAČR, Magistrátem města Plzně i bezpečnostní agenturou," upřesnila mluvčí policie.
Přípravě všech bezpečnostních opatření věnují policisté maximální pozornost a v případě narušení veřejného pořádku jsme připraveni okamžitě a efektivně zasáhnout. "Situaci a chování nejen fanoušků budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovních arén, ale i v centru města a přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně. Před zápasy, během jejich průběhu a po skončení budeme tak jako obvykle průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace. K tomu nám pomáhá tzv. mobilní monitorovací centrum," popsala Raindlová.
Policie zároveň žádá fanoušky, kteří přijedou na zápas, aby parkovali na vyhrazených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů. "Chtěli bychom také upozornit na zákaz zahalování obličejů a zákaz používání pyrotechniky. Její používání na stadionu představuje z důvodu možného zranění zde přítomných osob vysoké riziko," informovala mluvčí s tím, že dalším nebezpečím je i možnost vzniku požáru a poničení majetku stadionu. "Použití pyrotechniky je kvalifikováno jako přestupkové jednání, za které může být uložena pokuta od 10 tisíc korun až do výše 50 tisíc korun, při opakovaném přestupku až 100 tisíc korun. To stejné platí i pro využívání pyrotechniky při přesunu na fotbalový stadion a při cestě z něj, stejně tak jako pro vnešení pyrotechnického výrobku na stadion," dodala Raindlová.