×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Pilsen Voice oslavil výročí

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 28. červen 2022 14:00
Pilsen Voice oslavil výročí Zdroj foto: Pilsen Voice

Sbor Pilsen Voice, kterému řada jeho příznivců neřekne jinak než zkráceně PiVo, oslavil ve čtvrtek 23. června své 5. narozeniny, a to jak jinak než koncertem. A oslava to byla opravdu vydařená! V plzeňské Šeříkovce se sešlo na 200 příznivců sboru. Popřát k půlkulatinám dorazil i zastupitel města Plzně Jiří Lodr a za Plzeňský kraj přišel gratulovat náměstek hejtmana Petr Vanka.

„Jsme šťastní, že jsme po covidové pauze mohli uskutečnit hned několik koncertů včetně koncertního turné do Itálie, ale tento byl opravdu speciální,“ říká sbormistryně Lucie Hofmanová, která sbor vede od jeho začátků. Plzeňský sál rozezněly jak songy popové jako například zamilovaný hit od Eda Sheerana Perfect, tak i pecky od kapely Queen nebo Earth, Wind & Fire. Nově PiVo uvedlo také hit A Million Dreams z úspěšného muzikálu The Greatest Showman. Nechyběly ani oblíbené songy jako Lady Karneval, nebo duet z muzikálu Pomáda.

Vůbec poprvé dostala samostatný prostor i kapela, která sbor zpravidla doprovází. Během koncertu tak zazněly hned tři songy, na které si diváci mohli i zatančit.

Mohlo by se zdát, že sbor Pilsen Voice tímto koncertem zakončil sezonu, ale opak je pravdou. Během léta je budete moci vidět a hlavně slyšet hned při třech příležitostech. První z nich se uskuteční 28. července U Zvonu v rámci akce „Kulturní léto“. První srpnovou sobotu se PiVo zúčastní koncertu pro klášter Chotěšov a 28. srpna se rozloučí s létem na druhém ročníku festivalu Hlasy na Ulici. Pro veškeré info sledujte sociální sítě Pilsen Voice nebo webové stránky www.pilsenvoice.cz.

Koncert Pilsen Voice slaví! se mohl uskutečnit díky podpoře Města Plzně, Nadace 700 let města Plzně a Nadace život umělce, kterým tímto sbor děkuje.

Zdroj: Pilsen Voice