Pletiva Dobrý: Pro ochranu zaměstnanců i zákazníků děláme maximum, fungujeme dál

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. duben 2020 16:28

Všech podnikatelů se dotýká současná složitá situace kolem koronaviru. Nejedna firma tak přijímá různá opatření. "Jako majitel firmy, která spadá do oblasti stavebnin a smí tak mít i teď otevřeno, řeším dvě roviny. Jednak jak ochránit své zaměstnance, dodavatele a zákazníky a za druhé také jak ekonomicky přežít a co nejvíce zachovat chod firmy tak, aby byly peníze na výplaty, na platby dodavatelům, a tak dále," připustil například ředitel firmy Pletiva Dobrý Tomáš Urbánek.

Podle Urbánka je hlavním interním opařením to, že koncoví zákazníci nemohou přijít do prodejny. Jinak prý ale firma stále funguje,  i když s velmi přísnými hygienickými opatřeními. "Nikdo kromě našich zaměstnanců do kanceláře nesmí vstoupit. Objednávky tak nyní přijímáme telefonicky, e-mailem a nebo přes náš e-shop.  Naši velkoobchodní zákazníci smí jen do venkovních prostor podniku. Všichni naši zaměstnanci mají roušky a už máme i namíchanou desinfekci,“ prohlásil Urbánek. Omezení volného pohybu lidí přináší firmě nové zákazníky. "Lidé jsou kvůli opatřením teď víc doma a mají čas věnovat se po práci doma zvelebování svého majetku a pracovat na své zahradě či pozemku kolem domu," doplnil Urbánek a zároveň připustil, že je především rád, že vláda povolila provoz ve stavebnictví. "Je to opravdu dost znát, volají nám lidé, protože chtějí využít volného času a dodělat si resty, které mají. Zákazníci se dotazují, zda k nim můžeme zboží doručit. Takže i rozvážíme, abychom byli schopni tuto novou poptávku uspokojit. Je zkrátka důležité zachovat firmu v chodu. Nejen pro nás, ale pak vlastně i pro ekonomiku státu,“ dodal ředitel firmy.

Tvrdá opatření se dotkla všech podnikatelů a některé obory mají smůlu úplně a fungovat nemohou vůbec.  „Někteří moji přátelé z kruhů podnikatelů jsou zasažení mnohem více, protože nemohou vůbec produkovat. Ta je potřeba vydržet a stále pracovat, pokud nelze najít cestu jak prodávat nebo fungovat za této situace, tak se připravovat na to až omezení skončí a snažit se dohnat ztrátu,“ doporučil Urbánek

Důležité podle Urbánka bylo zajistit chod firmy vlastní a vykomunikovat, kdo z jeho zaměstnanců může dělat z domova a kdo a za jakých podmínek přijde do práce, tedy konkrétně do jejich pobočky v Ledcích u Plzně. Teď už uvažuje, jak pomoc i dalším podnikatelům ze svého okolí. „Mám to v hlavě. Třeba kamarádi fitness trenéři, nebo majitelé zavřených obchodů a nemají co dělat, tak hledám cestu, jak jim pomoci. Je rozhodně důležité, aby všichni, opravdu všichni nosili poctivě roušky. Já to podporuji a dodržuji od začátku. Když k tomu budeme všichni přistupovat stejně a budeme zodpovědní, tak se snad o to dříve situace zlepší a vrátí opět do normálu. Všem přeji zdraví, pevné nervy a tak co nejmenší ekonomické dopady," uzavřel Urbánek.