Plno šancí, žádný gól. Škodovka prohrála ve Zlíně

Od - úterý, 19. leden 2021 22:02
TUR_1354 Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli ve 37. kole extraligy na ledě Zlína 0:2. Moravané o své výhře rozhodli už v první třetině, v níž vstřelili oba góly. Západočeši měli několik obrovských šancí, skvělého Hufa ale nedokázali překonat ani jednou.

Úvod utkání byl ve znamení dvojvyloučení na straně indiánů v rychlém sledu. Krátkou dvojnásobnou převahu soupeře ještě modrobílí ustáli, avšak již standardní přesilovku využil ranou od modré Dalibor Řezníček. Navýšit náskok zkoušel schovanou střelou po chvilce přes obránce Karafiát, Frodl si poradil. Za hosty odpověděl rovněž ve hře proti čtyřem Stříteský z kruhu, Huf byl na místě. Západočeši tlačili, ale před první sirénou znovu udeřili Berani. Situaci dva na dva využili efektně i efektivně Lukáš Vopelka a zakončující Pavel Kubiš. Zejména první jmenovaný předvedl hezké proskočení mezi dvěma protivníky ve středním pásmu a poté adresoval milimetrovou příhru.

V prostřední části jako první zahrozili Zlínští, pobídka Sebery na osamoceného Sedláčka před branku ale nakonec těsně neprošla. Poté si oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech, při které nejvíce zahrozil Eberle, Huf své barvy podržel. Následně se před gólmana ševců prokličkoval Kracík, nevyzrál však na jeho lapačku. Modrobílí ještě před druhou přestávkou ustáli oslabení, střelecký zápis tak v této části evidován nebyl.

Poslední dějství načal Gulaš, který v akci dva na dva zvolil zakončení, jenže síť Zlína rozvlnil pouze z boku. Domácí posléze doslova pohrdli přesilovou hrou, ovšem v plných stavech se k zakončení zblízka ihned po buly procpal Sebera, Frodl zasáhl lapačkou. Rozhodnout také mohlo přečíslení Svobody s Köhlerem, finální příhra ale byla mírně nepřesná. Poslední velkou šanci duelu zmařil Huf, když do poloodkryté svatyně modrožlutých mířil Viktor Lang. V závěru ještě zkusili hostující trenéři hru bez brankáře, avšak skóre se již nepohnulo, v největší příležitosti minul opuštěnou klec Škody puk o pár centimetrů.