Plzeň je na soustředění dál suverénní, formu Západočechů poznalo Örebro

Od - pondělí, 3. únor 2020 18:41
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Fotbalistům Viktorie Plzeň se na soustředění ve španělské Esteponě daří. V pondělním přípravném zápase Západočeši porazili švédské Örebro 3:0. Viktoria byla po celý zápas výrazně lepší, góly začaly padat ale až v posledních 20 minutách. Dvakrát se prosadil Jean David Beauguel, jednu branku přidal Aleš Čermák.

Utkání se hrálo v podstatě letním počasí. Viktoria již od úvodu držela častěji míč, nicméně obrana Örebra odolávala. Ve 27. minutě natáhl z dálky Tomáš Chorý, nicméně branku minul. Na druhé straně po rohovém kopu z dobré šance mířil mimo Erik Björndahl.

Do druhého poločasu vyslal trenér Guľa místo Pavla Buchy Tomáše Hořavu, v 68. minutě pak prostřídal ostatní hráče v poli. A to přineslo také první góly tohoto zápasu. V 71. minutě se po kombinaci na pravé straně opřel do míče ležící Jean-David Beauguel a brankář Oscar Jansson byl bez šance, 1:0. V 87. minutě po centru Radima Řezníka navýšil na 2:0 Aleš Čermák a dvě minuty poté se ještě jednou prosadil francouzský forvard Jean-David Beauguel. Plzeňští tak švédského soupeře porazili 3:0.