„Lidé si stromy označené lesníkem sami pokácí a odvezou. Mohou tak významně ušetřit náklady na vytápění domů, chalup nebo chat. Zájemci o samovýrobu tak musí nejprve zkontaktovat hajného, jenž má příslušnou oblast na starosti. Ten stromy vhodné ke kácení označí,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, do jehož gesce spadá i péče o městské lesy.
Správa veřejného statku města Plzně také nabízí prodej již vyrobeného dřeva, které je složené u cesty, a to rovněž po předchozí domluvě s příslušným lesníkem. „Nabízíme ovšem také už naštípané dřevo, zakoupit jej lze v areálu lesní školky Čtyrák na Bílé Hoře. Zájemci mohou kontaktovat Ondřeje Filipa na telefonním čísle 725927293,“ informoval Milan Sekáč, vedoucí oddělení městských lesů.
Doplnil, že další možností je nákup dřeva z tzv. probírek. „Správa veřejného statku v lesích pravidelně dělá druhovou a zdravotní segregaci. I toto dřevo je možné zakoupit. Ve většině případů se jedná o čerstvé, slabé dříví, tzv. nehroubí o průměru do 7 centimetrů. V tomto případě a v případě samovýroby platí, že je ideální, pokud dřevo rok až dva schne,“ uzavřel.
Aktuální ceník dřeva je zveřejněný na webových stránkáchv sekci Prodej.