Plzeň o prázdninách opět čekají opravy silničních a kolejových úseků

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 2. červenec 2022 16:49
Plzeň o prázdninách opět čekají  opravy silničních a kolejových úseků Zdroj foto: Magistrát města Plzně
 

Řidičům v Plzni se včera otevřela Zborovská ulice poblíž centra. Rekonstrukce kanalizace a vodovodního řadu blokovala dopravu ze čtvrtí Slovany a Bory k zimnímu stadionu a dál do centra. Otevřela se také ulice Na Hradčanech v Koterově, a vozidla tak už mohou projet z Koterova do Starého Plzence. Díky tomu může začít rekonstrukce okružních křižovatek u největšího obchodního centra Olympie, řekl včera ČTK náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09).

Plzeň přes léto opraví tramvajové koleje i silnice. Zásadní omezení skončí do konce prázdnin. Opravy kilometrových úseků kolejí tramvajových tratí na Koterovské a Klatovské budou hotové před začátkem školního roku. Město dále buduje novou okružní křižovatku na Vinicích, která napojí ulici Na Chmelnicích na poslední část západního okruhu, který bude otevřený v březnu 2023. Nová okružní křižovatka se staví také v Doudlevcích u Tyršova mostu. V srpnu začne rekonstrukce Červenohrádecké ulice spojující Újezd s Červeným Hrádkem. Díky tomu, že tam vznikne nová cyklostezka se smíšeným provozem, zvýší se zásadně bezpečnost chodců a cyklistů.

"Město se snaží zásadní opravy silničních a kolejových úseků směrovat na letní prázdniny, kdy je slabší dopravní provoz. Protože nejsme jediní, kteří se starají o infrastrukturu ve městě, dochází někdy k souběhu více akcí, kdy například plynárna nebo vodárna potřebují vyměnit potrubí. Vždy se však snažíme minimalizovat dopady na dopravu," řekl Vozobule.

Oprava kolejových tratí na Klatovské měla začít už loni, ale nabídková cena ze soutěže byla vysoká, a proto město akci odložilo. Díky tomu se ale opraví i plynové potrubí. "Stavíme až letos za výhodnějších cenových podmínek," řekl Vozobule. Tramvajová trať na Koterovské byla podle něj postavena v roce 1962 a poslední opravou prošla před 25 lety. Loni se stav kolejí na trati na Světovar prudce zhoršil.

Na jaře začalo město Plzeň budovat novou okružní křižovatku u Tyršova mostu v Doudlevcích. Na ni navázala oprava povrchu v ulici Edvarda Beneše. Průjezd místem je výrazně omezen, stavba má skončit v září.

Oprava okružních křižovatek u Olympie měla být provedena loni, ale byla odložena kvůli stavbě kanalizace. Práce budou probíhat ve dvou etapách za úplné uzavírky. Během července nechá město opravit povrch vozovky s parkovacími stáními v Komenského ulici, stavět se bude po částech za úplné uzavírky. Od 11. července do 30. listopadu opraví Vodárna Plzeň vodovod a kanalizaci v ulici Kotkova. O dva měsíce, tedy do 31. srpna, se protáhnou stavební práce na rozšíření spojné kanalizační šachty na Karlovarské ulici související s dokončením retenční nádrže Vinice. Doprava na Košutku je omezena pod křižovatkou Karlovarská-Na Chmelnicích.

Zdroj: ČTK