Plzeň porazila v důležitém utkání Vítkovice, přišla o Bulíře?

Od - úterý, 22. únor 2022 19:59
Plzeň porazila v důležitém utkání Vítkovice, přišla o Bulíře? ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Důležité tři body v boji o čtvrté místo si připsali na konto hokejisté Plzně. Na domácím ledě porazili Vítkovice 3:1 díky trefám Maláta, Dzierkalse a Schleisse. Vítězství je ale vykoupené zraněním klíčového útočníka Michala Bulíře, který odstoupil po střetu u mantinelu hned ve druhé minutě zápasu. Podle trenéra Miloše Říhy až podrobnější vyšetření ukáží, jestli pro druhého nejproduktivnějšího hráče extraligy skončila sezóna.

Pro Plzeň nezačal zápas vůbec dobře. Už ve druhé minutě totiž skončil zápas pro druhého nejproduktivnějšího hráče extraligy Michala Bulíře, který odstoupil po souboji u mantinelu. Hosté to v úvodu utkání hodně přeháněli s důrazem. V 7. minutě naprosto nepochopitelně nalétl do nic netušícího Langa Kalus. A zatímco domácí forvard mířil do rukou lékařů, hostující útočník s vyšším trestem do kabin. V následné přesilovce měli ale větší šanci Vítkovičtí, Pavláta zachránila proti střele Kováře tyč. Skóre se nakonec měnilo v čase 12:00. Dolejš neudržel střelu Kindla a pohotový Sebastián Malát dorážkou div neprotrhl síť. Vítkovice mohly téměř okamžitě srovnat, Fridrich ale napálil znovu brankovou konstrukci. Ještě před první sirénou zakončoval přečíslení Budík tvrdou, ale nepřesnou střelou.

Ve 22. minutě ujeli tři hráči domácích proti jedinému bekovi, na konci akce ale byla jen nepřesná střela Kremláčka. Ve 28. minutě hosté zapomněli na obránce Kvasničku, ten ale potvrdil, že není žádným střelcem a Dolejš si s jeho zakončením hravě poradil. Krátce po polovině hry se už ale domácí dočkali. Martins Dzierkals překvapil Dolejše rychlým zakončením po výjezdu zpoza branky a nadvakrát dotlačil puk do sítě. Ve 36. minutě podržel Škodovku Pavlát, který vychytal Fridricha. O tři minuty později zazvonila poprvé brankové konstrukce i za Dolejšem. V přesilové hře ji trefil švihem Blomstrand.

Ve třetí části měli indiáni další dobré šance k navýšení vedení, ve 46. minutě se ale poprvé prosadili i hráči Ridery. Od modré propálil Pavláta Solovjov. Hosté si ale utkání komplikovali přílišnou a naprosto nesmyslnou agresivitou. Za další minutu po vstřelené brance totiž narazil Stehlík hlavou na mantinel Kodýtka a putoval stejně jako Kalus rovnou pod sprchy. Plzeň ale nedisciplinovanost Vítkovic nepotrestala a nakonec se o výsledek ještě musela strachovat. Definitivní pojistku přidal až 21 vteřin před koncem střelou do prázdné brány při power-play hostů Jan Schleiss.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Dá se říci, že to byl zápas o šest bodů. Kluci tam nechali všechno, ti co ten zápas dohrávali, nechali maximum. Urvali jsme to bojovností, maximálním nasazením, které jsme měli. Jsem strašně rád za to, že jsme ten zápas zvládli. Musím poděkovat klukům, jak k zápasu přistoupili. Bylo to perfektně odpracované, od celého týmu."