Plzeň veze tři body z Litvínova. Výhru vystřelil minutu před koncem Kracík

Od - středa, 30. říjen 2019 08:01
hokej, radost, gulaš ilustrační

Až do 58. minuty zápasu Litvínov - Plzeň to vypadalo na prodloužení. Pak ale domácí Verva zapomněla na Jaroslava Kracíka, a ten duel zlomil na stranu Plzně. Západočeši přitom vedli od 35. minuty zásluhou Lukáše Kaňáka, Severočeši ale zvládli Heltem vyrovnat. Po Kracíkově gólu v čase 58:40 přidal ještě tříbodovou pojistku 15 vteřin před koncem v power-play Jan Eberle.

První příležitost si připsal ve třetí minutě Vracovský, domácí brankář Honzík jeho střelu vyrazil a poté si poradil i s dorážkou Vlacha z pravého křídla. Na druhé straně se vyznamenal i Frodl poté, co Pavelka nahazoval puk na branku, k dorážce se dostal Helt, ale hostující brankář výtečně zakročil. Další šance následovala vzápětí jako přes kopírák, tentokrát na Frodla nevyzrála dvojice Petružálek, Jarůšek. V 13. minutě byl sám před litvínovským brankářem Vracovský, Honzík jeho pokus vyrazil betonem. Závěrečnou šanci první části měl mladíček Myšák, v pádu trefil pouze brankovou konstrukci.

Úvod druhé třetiny byl z obou stran opatrný. První šance přišla až v 26. minutě, kdy se Kracík šikovně pokoušel přelstít Honzíka zpoza branky, ten si však se štěstím poradil. Na druhé straně se po rychlé kombinaci nedokázal zblízka prosadit Hanzl. V polovině utkání přišly velké šance hostí. Nejprve v početní výhodě pálil Eberle, poté vyslal bombu od modré čáry Gulaš, ale Honzík svůj tým dokázal podržet. Nepovedlo se mu to až v 35. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Kaňák, který si sjel od modré a pohotovou střelou zavěsil.

První šance závěrečné třetiny přišla v podání Straky, který zblízka nedokázal prostřelit výborně chytajícího Honzíka. Vyrovnat mohl na druhé straně Gerhát, ale z dorážky mu nebylo přáno - Frodl vyrazil puk nad branku. V 45. minutě se už domácí dočkali, když Hanzl našel zpoza branky Helta a ten z mezikruží zamířil přesně.Hra se poté na obou stranách uklidnila a oba týmy se soustředily výhradně na defenzívní práci. V 59. minutě přišlo zčistajasna rozhodnutí. Domácí obrana zapomněla na Kracíka, který z trestné lavice uháněl na Honzíka a s přehledem zakončil. Pojistku do prázdné domácí branky přidal Eberle.