×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Plzeň žije koronavirem a politikou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 19. říjen 2020 12:25

Svět on-line se stal velice rychle největším a často jediným zdrojem informací pro obyvatelstvo celého světa a nejinak tomu je v Plzeňském kraji. Náklad denního tisku, tradičního zdroje informací uplynulých sto let, se během pár roků propadl o několik řádů a stává se tak médiem pro marginální skupinu obyvatelstva, jeho úlohu přebírají internet a sociální sítě. Společně se zástupci nejsledovanější televize a nejčtenějšího regionálního zpravodajského portálu jsme se podívali, co konzumenty nejvíce zajímá.

Covid-19 a koronavirus

Tématem, které rezonuje prakticky celým světem je probíhající pandemie. “Články s touto tématikou jsou čtenáři vyhledávány velice často již od jara, ale v současnosti trháme rekordy, a to jak na našem zpravodajském portálu plzen.cz, tak na našem facebookovém účtu TV ZAK, kde často moderujeme diskusi o několika stech účastnících”, říká šéfredaktorka televize ZAK Martina Němcová a pokračuje: „Je to celkem pochopitelné, protože zdraví, jakkoliv to může znít jako klišé, je opravdu to nejcennější a v současné době se o to své obává prakticky každý.“

  1. Rekord! I v Plzeňském kraji za středu přibylo nejvíce potvrzených nákaz od začátku pandemie (38 tisíc čtenářů)
  2. Koronavirus sílí i v Plzeňském kraji (35 tisíc čtenářů)
  3. Další rekordní nárůst! Počty pozitivně testovaných prudce rostou i v Plzeňském kraji ( 31 tisíc čtenářů)

Krajská politika

“Lidé na politiku skutečně nerezignovali, nebo je prostě možné, že Plzeň a celý Plzeňský kraj je jiný než ty ostatní, ale to spíše nepředpokládám. Poslední čtenářské rekordy jsou pak pochopitelně ovlivněny právě skončenými krajskými volbami,” pokračuje Němcová. „Snažíme se ve spolupráci se šéfredaktorkou portálu plzen.cz Marií Osvaldovou najít skutečně originální informace, které od nás často přebírají i ostatní média, a to i na celostátní úrovni. „Naše znalost místního prostředí a schopnost oslovit ty správné lidi, třeba i pod příslibem anonymity, to je přesně ta konkurenční výhoda, se kterou pracujeme,“ dodává.

  1. Po sečtení poloviny okrsků vede v Plzeňském kraji ANO (32 tisíc čtenářů)
  2. Piráti v Plzeňském kraji se spojí se STAN a budou mít nejvíc hlasů (31 tisíc čtenářů)
  3. Piráti se STAN ustupují! Post hejtmana nabídli ODS (31 tisíc čtenářů)

Kultura a sport

S nastupujícím podzimem bývá na silně vzestupné trajektorii kultura a sport, protože se po prázdninách otevírají divadla a startují celostátní fotbalové, hokejové a házenkářské soutěže, kde všude hraje Plzeň o nejvyšší příčky. “Přestože na stadionech nemohli být diváci ve standardním počtu, sport vykazoval od září velice dobrá čísla,” svěřuje se Marie Osvaldová, šéfredaktorka nejčtenějšího zpravodajského portálu plzen.cz. Bohužel poslední události znamenaly nejen absolutní uzavření stadionů, ale i zastavení prakticky všech soutěží.

  1. Vláda rozhodla! Zavřou divadla, kina či zoo. Ruší se sportovní zápasy (26 tisíc čtenářů)
  2. Musíme zjistit, co stálo za mými problémy, řekl Kreuziger po Tour de France (18 tisíc čtenářů)
  3. Gula po povinném postupu přiznal, nebyl to psychicky jednoduchý zápas (15 tisíc čtenářů)

Klíčem úspěchu je kombinace

“Fragmentace médií dosáhla takového stupně, že jediná šance, jak informovat většinové obyvatelstvo je jejich kombinace a tímto směrem jsme se před několika lety vydali i my. Nestačí mít jen skvělé a relevantní informace, ale musíte je umět i dobře distribuovat. A distribuce, to je v současném světě kombinace televize, online zpravodajství a podpora na sociálních sítích, kde vládne a ještě nějakou dobu vládnout zcela jistě bude Facebook,” uzavírá Němcová.

Fotogalerie