VIDEO: Plzeňská vodárna slavila Světový den vody, přišlo do ní na 1600 návštěvníků

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 28. březen 2023 15:41

Média

Na 1600 návštěvníků zavítalo v sobotu 25. března na Homolku do VODÁRNY Plzeň na Den otevřených dveří. Další desítky lidí si přišly prohlédnout provoz Čistírny odpadních vod v Jateční ulici. Dnem otevřených dveří si každoročně plzeňská vodárna připomíná Světový den vody, který slaví v březnu celý svět. Upozorňuje na důležitost vody, na to, že je tím nejcennějším.

230328 Vodarna 1„I přes nepřízeň počasí děkujeme návštěvníkům za zájem o naši vodárnu, přišlo jich více než vloni," uvedl obchodní ředitel VODÁRNY Plzeň Jan Taušl. Děti plnily úkoly na vodní stezce a dozvěděly se zajímavosti o koloběhu vody v přírodě, ve společenském sále běžely dokumentární filmy s hercem Antonínem Procházkou o tom, jakou cestu musí urazit voda, než se dostane z pramene Úhlavy na Šumavě až do plzeňské vodárny. Právě tady pak začíná náročný proces, v němž se mění surová voda v pitnou a může začít proudit do vodovodních kohoutků. Film o čistírně odpadních vod zase mapuje cestu odpadní vody, která přitéká kanalizací a vyčištěná se vrací zpátky do přírody.

Na prostranství u administrativní budovy lákalo návštěvníky k prohlídce popelářské auto Čisté Plzně, na opékání buřtů dohlíželi dobrovolní hasiči z Koterova, kteří dovolili dětským zájemcům zkusit si práci s hasičskou technikou. Strážníci městské policie zase vysvětlovali dětem dopravní značky, probírali s nimi různé nebezpečné situace, ve kterých se mohou ocitnout a radili jim, jak se zachovat.

VIDEO: Plzeňská vodárna slavila Světový den vody, přišlo do ní na 1600 návštěvníků Zdroj: Vodárna Plzeň