×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9986

Plzeňské školy a školky prochází přes prázdniny opravami, město investuje miliony korun

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. srpen 2020 14:30
IMG_20200722_125302 foto: Město Plzeň

Renovace i kompletní výstavbu částí některých plzeňských škol a školek provádí přes prázdniny stavitelé v Plzni. Na stavební práce poslalo město řádově desítky milionů korun, největší změny by měli pocítit žáci a učitelé na školách v Brojově a Mandlově ulici.

Učebny, kabinety, sportovní hřiště i nové LAN sítě internetu. To vše se skrývá za rozsáhlými opravami, které provádí stavitelé na několika Plzeňských základních školách. Asi největší změnou prochází 20. základní škola v Brojově ulici. „V přistavěném podlaží vznikne sedm nových odborných učeben, kabinety pro učitele a sociální zařízení. Náklady jsou vyčísleny na 47 milionů korun,“ přiblížila radní  pro oblast školství Lucie Kantorová. Na ruch stavby si ale budou muset žáci i učitelé zvyknout i v průběhu školního roku, rekonstrukce totiž potrvá víc jak 12 měsíců.

Peníze míří také do 26. základní školy v Liticích, kde ničila stropy budovy dřevomorka. Město tam poslalo šest a půl milionu.

Z rekonstrukce by měli ve výsledku těžit i učitelé tělocviku. Na 7. MŠ a ZŠ v Brněnské ulici se opravuje nevyhovující povrch hřiště za jeden milion korun, za 1,6 milionu zrekonstruují dělníci hřiště i na Benešově škole  v Doudlevecké ulici. „Byl tu nevyhovující stav povrchu hřiště. Rekonstrukce zároveň umožní rozšíření hřiště na atletické disciplíny a možnost cvičení paralelně dvou skupin,“ vysvětluje radní Kantorová.

Zbrusu nová přístavba vzniká v Mandlově ulici. 55. mateřská škola navýší svou kapacitu,

foto: Město Plzeň

v dvoupatrovém přístavku budou v patře dvě samostatné učebny, přízemí vyčlenili projektanti pro tělocvičnu. Počítá se i se zelenou střechou, stavba spolkne 34 milionů korun. Akci financuje Městský obvod Plzeň 3. Na více školách vymění technici počítače s projektory a zavedou nové optické kabely internetu. „Díky tomu jsou plzeňské školy z hlediska vnitřní datové konektivity, která je důležitá například pro funkčnost výukových programů, na špičce v České republice,“ chlubí se primátor Plzně Martin Baxa, který v ODS zastává roli experta na školství.