Plzeňské trápení. Indiáni ztratili dvougólový náskok a prohráli s Třincem

Od - pondělí, 4. leden 2021 10:42
_OD_0030 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 32. kole extraligy na domácím ledě s Třincem 3:4 v prodloužení. Indiáni přitom po dvou gólech Suchého a jedné trefě Kodýtka vedli 3:1.

Třinec zkusil Škodovku zaskočit hned v prvním střídání. Po velkém závaru zachránil indiány proti Vránovi Frodl. Ve 3. minutě hosté zahrozili znovu, na poslední chvíli zablokoval hůl Draveckému vracející se Houdek. O minutu později měli první velkou šanci i domácí. Kodýtkovu dorážku zneškodnil se štěstím Štěpánek. V čase 4:51 už třinecký brankář kapituloval. Straka našel mezi kruhy volného Filipa Suchého, a ten střelou po ledě nedal Štěpánkovi šanci. Jenž indiáni se z vedení radovali jen dvě minuty. Michal Kovařčík si vyjel před branku a z otočky mezi betony Frodla srovnal. A v 8. minutě mohlo být pro indiány ještě hůř. V přesilové hře tečoval puk za Frodla Stránský, jak ale potvrdilo video, v momentě zakončení byla už posunutá branka. V 16. minutě se vyznamenali oba gólmani. Nejprve Roba vychytal Štěpánek a z protiakce zase Stránského Frodl. O tři minuty později si už indiáni vedení zpět vzali. Gulaš dělovkou vyhodil puk v oslabení tak šikovně, že se odrazil k Filipu Suchému, a ten podruhé procedil puk mezi Štěpánkovou rukou a tělem.

Na začátku druhé třetiny dvakrát ztroskotal na Kacetlovi, který nastoupil do druhé třetiny, Kantner, Gólman Ocelářů vydržel bez inkasované branky do 28. minuty. Gulaš na sebe natáhl dva bránící hráče, přihrál osamocenému Petru Kodýtkovi, a ten svůj nájezd proměnil střelou nad vyrážečku. V polovině zápasu měli hosté štěstí, když puk po střele Suchého vypadl za Kacetla, s pomocí beků ale nakonec Třinec odolal. Ve 33. minutě se Oceláři znovu dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Marcinkova nepřesná střela se odrazila od mantinelu přímo na hůl Michala Kovařčíka, který u tyče snad ani nemohl minout. A ve 39. minutě hráli Třinečtí přesilovku a Stránský z ideální pozice nedal Frodlovi šanci.

Zatímco v prvních dvou třetinách byly k vidění pěkné ofenzivní akce, v té třetí se oba brankáři spíše nudili. Oba týmy si dávaly pozor na případnou chybu, která by mohla duel rozhodnout. Největší šance třetí třetiny přišla v 59. minutě. Škodovka nechala naprosto nekrytého Růžičku, který ale tváří v tvář Frodlovi neuspěl. Vítěze nakonec určilo až prodloužení a trefa Stránského.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Utkání bylo hektické, za bod můžeme být rádi. Výsledkově se to vyvíjelo dobře, ale hra tolik ne. Máme těžké období. Sestava je, jaká je. Děláme mraky individuálních chyb, nevyhráváme souboje. Třinec měl více ze hry."