Plzeňský biskup Holub bude dvě hodiny denně rozmlouvat s lidmi

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. březen 2020 21:19
Dvě hodiny denně bude plzeňský biskup Tomáš Holub na telefonu pro lidi, kteří si s ním budou chtít promluvit o svých obavách či potížích. Nabídka zavolat nebo poslat sms platí pro všechny lidi z plzeňské diecéze, ne jen pro věřící.
“Vnímám velkou tíži a náročnost současné situace. Řada lidí je v karanténě, nemohou se stýkat se svými blízkými, mají o ně strach, mnozí nemohou pracovat. Rád bych se svými omezenými možnostmi nabídl pomoc a naslouchal těm, kteří prožívají něco těžkého a potřebují se o to s někým podělit. To je důvod, proč zřizujeme tuto linku, proč nabízím svůj čas a svoji připravenost naslouchat. Pokud by to pomohlo alespoň jednomu člověku, dává to smysl,” říká k nově zřízené službě plzeňský biskup Tomáš Holub.
Lidé, kteří se chtějí spojit s biskupem Holubem, mohou volat na telefonní číslo 733 147 777. Na příjmu bude od pondělí do soboty od 11 do 13 hodin. Napsat můžete třeba i SMSku.
“Moc bych si přál, aby tato linka byla k dispozici opravdu komukoli. A je úplně jedno, zda se považuje za člověka věřícího či nikoliv. Prosím všechny, kteří by třeba měli nějaký ostych, aby ho odhodili. Je moc důležité teď držet spolu a komunikovat. Rád budu naslouchat každému, kdo mi zavolá,” uzavírá své pozvání biskup Tomáš Holub.
Linka bude spuštěna v úterý 31. března v 11 hodin, bude v provozu do Velikonoc a v případě potřeby bude její fungování prodlouženo. S ohledem na neodkladné pracovní povinnosti se čas, kdy bude linka aktivní může změnit.