Plzeňský biskup Holub má koronavirus

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 12. září 2020 13:34

Také Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru. Biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě.

„Byl jsem kontaktován osobou, s kterou jsem jednal v pondělí odpoledne s tím, že u této osoby došlo k prokázání onemocnění COVID-19. Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na coronavirus testovat,“ říká plzeňský biskup s tím, že zatím nebyli kontaktováni hygienou, ale použili způsob samotrasování.

Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé. Také při ní biskupství pamatovalo na všechna nařízení a protiepidemická opatření. „Po zjištění pozitivního testu jsem ihned na základě principu samotrasování kontaktoval všechny osoby, s kterými jsem přišel před mým nastoupením do dobrovolné karantény do kontaktu. Jedná se především o členy kněžského sboru. Všichni, kteří přišli do kontaktu se mnou o nebezpečí onemocnění ví a také nastoupili do karantény,“ vysvětluje Tomáš Holub.

Sobotní diecézní pouť v Teplé navštíví apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo. Ten také bude mši svatou ve 14:30 celebrovat a přednese kázání. Mons. Balvo a zástupce Diecézní charity Plzeň převezmou symbolický šek, každý na částku 50 000 korun na zmírnění dopadů pandemie koronaviru. Finanční prostředky byly vybrány během dobročinné aukce velikonoční várky piva Pilsner Urquell. 2020 lahví plzeňského ležáku bylo tradičně určeno pro papeže Františka, vzhledem k celosvětové situaci ale nemohlo být do Vatikánu doručeno.