Plzeňský Kantner: Po první třetině byl v kabině hluk. Tři body jsou vydřené

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 30. září 2020 09:30
hokej, kantner Foto: HC Škoda Plzeň

Když už to vypadalo, že zápas mezi Plzní a Českými Budějovicemi půjde do prodloužení, vypíchl minutu a půl před koncem třetí třetiny Matyáš Kantner puk na vlastní modré Radku Prokešovi a dlouhé sólo zakončil povedeným blafákem. Západočeši tak nakonec potvrdili roli favorita a dokázali zvítězit 4:2. "Tři body jsou vydřené," uznal střelec vítězné trefy Matyáš Kantner.

Byl jste předem rozhodnutý, jaké zakončení zvolíte? Chtěl jsem si dovolit udělat kličku. Stoprocentně jsem rozhodnutý nebyl, ale tato myšlenka tam byla. Nechtěl jsem jen nazdařbůh střílet.

Přemýšlí člověk nad nájezdem jinak, když je závěr zápasu a může rozhodnout, než když je třeba polovina zápasu? Nemyslím si. Jasně, věděl jsem, že je skoro konec. Bylo to 2:2, já mohl rozhodnout a tak to i dopadlo. Ale po cestě jsem nad tím nepřemýšlel. Chtěl jsem dát gólem a to se naštěstí stalo.

Jak moc byly České Budějovice nepříjemné? Jsou výborní bruslaři, což jsme ale věděli předem. Od nás úvodní část nebyla dobrá. Vlastně celý zápas jsme s tím tak nějak bojovali. Ty tři body byly hodně vydřené, hosté nám nic nedali zadarmo. Já jsem ale moc rád, že to tak dopadlo.

Hráli jste devět přesilovek a využili jednu. Čím to, že tentokrát vaše silná zbraň neplatila? Asi nedokážu odpovědět. Asi se na nás dobře připravili, mají nás načtené, vědí, co hrajeme. Před zápasem jsme měli tuším 25 procent využití přesilovek. Že to dnes nevyšlo, bylo i jejich dobrou hrou.

Zdálo se, že jste místy některé situace možná až přehrávali.. Upřímně jsme si to říkali už při zápase s Mladou Boleslaví, kde jsme měli po dvou třetinách snad devět střel. Už tam jsme si to říkali, i tréninky k tomu směřovali. Měli jsme dnes téměř čtyřicet střel, i to tam tedy dnes bylo, do brány jsme se tlačili více. Takže ano, i na to jsme se zaměřovali.

V první třetině jste dostali hodně nešťastný gól osm vteřin před sirénou. Uklidňovali vás trenéři v šatně, že je třeba být trpěliví a aby vás taková branka nezlomila, nebo naopak bylo bouřlivo? Byl tam hluk, tím bych to uzavřel. Pak se to zlepšilo, puky jsme dostávali jednoduše dopředu, nemotali jsme si to vzadu pod nohami. Už to bylo jen o tom, abychom vytrvali a že jim to doma nemůžeme nechat.

Už ve čtvrtek míříte na led Mountfieldu místo Třince, jak se těšíte? Je to vlastně souboj o první místo. Do toho s tím jdeme a uděláme všechno, abychom na něj poskočili my. Sezóna může být jakákoliv a každý výhra se nyní počítá.