Plzeňský Kantner po prvním gólu v sezóně: Přišlo to alespoň dřív, než loni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 1. listopad 2019 22:21
kantner Matyáš Kantner. foto: ilustrační

14 zápasů se Matyáš Kantner nemohl gólově prosadit. Až v 16. kole (jeden zápas má Plzeň přeložený, pozn. red.) se dočkal. V 59. minutě potvrdil výhru své Škodovky proti Mountfieldu střelou do prázdné branky. "I to se počítá, loni jsem čekal ještě déle," smál se v nadsázce jednadvacetiletý hráč, který právě v utkání s Hradcem odehrál svůj 100. zápas v extralize.

Úleva, že jste konečně protrhl střeleckou smůlu? Jo, úleva. Přišlo to o dva měsíce dřív, než loni.

Co vám chybělo, abyste se prosadil už dřív? Vnitřní sebevědomí, rozhodně daleko více, než nějaká fyzická připravenost.

Odehrál jste přitom 100. utkání v extralize.. Taky mě napadlo, že bych ten gól už mohl dát. Přemýšlel jsem o tom před zápasem. A i když to bylo do prázdné, tak jsem za to rád.

Trenéři vás posunuli do první lajny vedle Milana Gulaše a Tomáše Mertla. To potěší, ne? Je to čest hrát s takovými hráči. Člověk si víc dovolí. Jsem rád, že to vyšlo.

Trenér Hanzlík po zápase říkal, že Hradec je asi nejlepším týmem v extralize. Souhlasíte? Jo, jsou strašně nepříjemný. Hrají takový podobný styl, jako my. Byl to hodně náročný zápas, vždyť třeba v první třetině se nevylučovalo, hrálo se nahoru, dolů.

Nezaskočil vás Moutfield svoji aktivní hrou od začátku zápasu? Spíš to vyplynulo naší hrou, byli jsme lehkovážní. Mysleli jsme si, že to půjde samo. O první komerční přestávce jsme si něco řekli, začali jsme hrát jednodušeji a obraz hry se otočil.

Jak se cítíte po fyzické stránce? Zažil jsem druhou letní přípravu, byla extrémně náročná. Žádný soupeř nás fyzicky nepřehrává, že bychom ve třetí třetině nemohli. Spíš je to naopak, na to se taky můžeme spolehnout.