Plzeňský kraj ocenil učitele

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 9. duben 2021 10:53
učitelka ilustrační foto / plzen.cz

U příležitosti Dne učitelů, který připadá na neděli 28. března, proběhlo také letos ocenění vybraných pedagogů Plzeňského kraje za jejich dosavadní práci. Symbolické předání ocenění, jako způsob poděkování za pedagogickou činnost ve zvláště náročné době, se uskutečnilo on-line formou.

https://www.youtube.com/watch?v=7WMW98uV4qo

Ocenění v letošním roce přijalo celkem 35 pedagogů vybraných z celého Plzeňského kraje. Symbolické poděkování za pedagogickou činnost, která je společensky často nedoceněná, vyjádřili také hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a její náměstek Rudolf Salvetr, do jehož gesce oblast školství spadá.

„Práce pedagoga je velmi časově náročné, ale krásné povolání. Málokdo vidí, jaké množství času věnují učitelé přípravám, vyhodnocení testů, jak náročné je přenést celou výuku do prostředí virtuálních učeben a zároveň udržet kontakt se svými žáky i na dálku. Chtěla bych alespoň touto cestou vyjádřit všem pedagogům velký dík. Zaslouží si náš respekt za to, že v mladé generaci rozvíjí zájem o vzdělání, neboť je to právě ona, která je budoucností nás všech,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.