Plzeňský primátor svolal krizový štáb. Dodržujte opatření, prosí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 17. únor 2021 13:44
baxa Martin Baxa.

Primátor města Plzně Martin Baxa dnes v reakci na kritickou situaci v Plzeňském kraji i v samotné západočeské metropoli svolal narychlo krizový štáb města. Naléhavě prosí a vyzývá Plzeňany, aby pomohli svým chováním zvrátit neutěšenou situaci v nemocnicích v Plzni a v Plzeňském kraji související s opět rostoucí nákazou covid-19.

"Dnes ráno se objevily zprávy, že vláda zvažuje „uzavření“ okresu Plzeň-město. Je zjevné, že přes dlouhé měsíce trvající nouzový stav a tvrdá vládní opatření se epidemická situace nelepší a v našem kraji se dokonce zhoršuje. Oficiální zprávu o takovém kroku nemám, ale nechci se dočkat toho, aby jako „blesk z čistého nebe“ přišla z Prahy zpráva o úplném uzavření naší Plzně. Proto bezprostředně svolávám krizový štáb města a budu na něm důrazně žádat, abychom byli vládou o případném postupu v tomto směru včas informováni. Neumím si ani představit, jak by nějaké takové uzavření mohlo reálně fungovat a k čemu by vedlo. Současně vyzývám všechny Plzeňáky, aby i nadále dodržovali potřebná preventivní opatření," uvedl primátor.

„Záleží nyní na každém z nás, zda se podaří krizové scénáře zastavit a zvrátit. Každý musí svým odpovědným chováním přispět ke zlepšení situace. Pokud nebudeme dodržovat základní nastavená opatření, není šance na zlepšení situace a bude to opravdu zlé. Mám reálnou obavu, abychom se nedostali do stavu, kdy náš systém nebude již kapacitně schopen poskytnout všem vážně nemocným adekvátní potřebnou péči. Pojďme, prosím, teď všichni zabrat. Vyzývám vás k tomu. Pojďme, prosím, dbát na důsledné nošení roušek a respirátorů, dodržování rozestupů, dezinfekci rukou. Omezme počty kontaktů, vydržme více o samotě, jen skutečně s nejužší rodinou. Pomůžeme tím zdravotníkům, ale především všem nemocným, kteří nyní potřebují jejich péči a místa v nemocnicích. Musíme to vydržet! Pojďme zabránit dalším tragickým osudům! Snažme se zůstat zdraví," vyzval primátor Martin Baxa.

Šéf krajských hygieniků Michal Bartoš dnes potvrdil, že je situace doslova hraniční v celém Plzeňském kraji. „Nejhůř je na tom Plzeň-sever, Klatovsko a Tachovsko. Mění se to ale den po dni. Kritická je situace napříč krajem, je to to nejhorší, co jsme prozatím zažili. Čísla jsou děsivá,“ potvrdil v úterý dopoledne Bartoš.

Více informací se dočtete zde.