Plzeňský propadák. Viktoria selhala a v pohárech končí

Od - čtvrtek, 26. srpen 2021 21:40

Po domácí výhře 2:0 fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli na půdě CSKA Sofia 0:3 po prodloužení a v pohárech končí.

Ihned zkraje zápasu měl obrovskou šanci na otevření skóre Tomáš Chorý, ale tváří v tvář proti Gustavu Busattovi neuspěl. A tak za pár vteřin trestali domácí! Graham Carey napřáhl z úhlu a překvapil Aleše Hrušku. Irský útočník se gólem namlsal, poté to zkusil zpoza vápna, tentokráte však prostor tří tyčí netrefil. Vyrovnat mohli Západočeši ve 20. minutě, po centru Janoška ale hlavičku Mosquery vyrazil Busatto. Po půl hodině měl před sebou volný prostori Milan Havel, jenže svůj pokus poslal nad břevno. Před koncem poločasu sice Pavel Šulc poslal míč do sítě, bohužel pro Viktorku v počátku akce se dostal Mosquera s balonem za autovou čáru a gól tak nemohl platit. Proto se šlo do kabin za negativního stavu 0:1.

Zkraje druhé půle mohl na celkově vyrovnaný stav poslat CSKA znovu Carey, v obtížné pozici ale nůžkami stříhl vedle. Sofia se dočkala v 63. minutě, kdy tečovaná střela Georgije Jomova skončila až za Hruškovými zády a v součtu obou duelů to bylo rázem 2:2. Rozhodnout za bulharský celek mohl Caicedo, Hruška naštěstí vyboxoval míč mimo bránu. Utkání tak dospělo do prodloužení. A v půlhodinovém nastaveném čase se viktoriánský sen o Evropu rozplynul. Ve 119. CSKA rozehrála standardku, Geferson prodloužil míč na zadní tyč, kde hlavičkoval úplně nehlídaný Jurgen Mattheij a ten stanovil konečné skóre na 3:0, které FCVP nestačilo na postup do skupinové fáze