Po dvou debaklech se hokejisté Plzně konečně dočkali vítězství

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 25. srpen 2022 21:43
Po dvou debaklech se hokejisté Plzně konečně dočkali vítězství Foto: FCVP

V prvním přípravném utkání sice porazili prvoligový Šumperk, pak ale přišly dva debakly v Litvínově a doma Karlovými Vary. Až v Mladé Boleslavi se hokejisté Plzně probudili ze zlého snu a v duelu dvou Škodovek zvítězili 3:2. Všechny tři trefy Západočechů zaznamenali obránci. Postupně se trefili Vojtěch Budík, Petr Zámorský a Jan Piskáček.

Jako první v utkání zahrozil Šťastný, ke kterému se na brankovišti odrazil touš, v jeho zametení do prázdné ale zabránili hostující obránci. Poté se na podobném místě zjevil při dorážce Fořt, Pavlát odolal. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Indiáni rychle otočili hru a skóre otevřel nenápadnou, ovšem dobře schovanou střelou, Vojtěch Budík od modré. Mladá Boleslav odpověděla dorážkou Bičevskise Pláňkovy pobídky, avšak pro vysokou hůl nemohl být gól uznán.

Prostřední dějství načal čtyřminutovým trest plzeňský odchovanec Kantner a jeho mateřský klub toho využil. Hned po devíti sekundách napřáhl na vrcholu levého kruhu Petr Zámorský a div neprotrhl síť. Střelec se poté změnil na asistenta. Při hře čtyři na čtyř nabil na modrou Janu Piskáčkovi, který jako dnešní třetí obránce překonal Krošelje. Až následně o sobě dali vědět také Středočeši. Jánošík objel branku a rychle zakončoval. Muž s maskou Škody touš vyrazil, ale na dorážku Tomáše Šmerhy již nedosáhl. Těsně před druhou sirénou je mohli duel více zdramatizovat Kotala a Lantoši, poloodkrytou svatyni ovšem vždy minuly.

Poslední dvacetiminutovku načal číhající Blomstrand u pravé tyče, který dostal pobídku z levého rohu, Krošelj se stihl přemístit. Udeřilo tak na druhé straně. Martin Pláněk se napřáhl na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Po vyrovnání sahal Fořt osamocený před Pavlátem, ovšem přestřelil. V závěru střetnutí ještě zkusili domácí power-play a jednou se sice touš dokonce ocitl za čárou, ovšem až dlouho po odpískání. Indiáni tak dali vale dvěma předchozím nezdarům a podruhé v přípravě vítězí.