Po dvou prohrách Škodovka zabrala. Ve šlágru kola přehrála Třinec

Od - pátek, 24. leden 2020 21:14
hokej, radost, gulaš ilustrační

Hokejisté Škody Plzeň porazili v souboji třetího se čtvrtým týmem tabulky Oceláře Třinec 5:2. Svůj první gól v sezóně vstřelil Tomáš Vracovský, další branky přidali Patrik Zdráhal, Roman Vráblík, Vojtěch Budík a Tomáš Mertl.

Plzni vůbec nevyšel úvod zápasu. Už na začátku třetí minuty totiž Frodl lovil puk z branky, když domácí obrana zapomněla na Ondřeje Kovařčíka s Chmielewskim a druhý jmenovaný neměl se zakončením sebemenší problém. Západočeši se naopak hodně trápili s přechodem do útoku a Štěpánek v brance hostů se dlouho nudil. Až přišla 10. minuta a rychlý brejk Škodovky 4 na 2, který po přihrávce Maláta zužitkoval ve svůj první letošní extraligový gól Tomáš Vracovský. Od té chvíle se obraz hry zcela otočil a obrana Ocelářů měla najednou plné ruce a nohy práce. V 15. minutě navíc indiáni otočili i skóre. Budík s rohu našel na brankovišti číhajícího Patrika Zdráhala, a ten procedil puk skrz výstroj Sedláčka do sítě.

Také vstup do druhé části zvládli lépe Oceláři. Nevyužili sice přesilovku, po jejím skončení ale po akci Doudery vyrovnal Ondřej Kovařčík. Poté se dlouhé minuty hrálo bez větší šance, až ve 32. minutě vybojoval Mertl puk v útočném pásmu, následnou střelu osamoceného Romana Vráblíka Štěpánek vyrazil, plzeňský bek ale dával pozor a napodruhé puk doklepl za záda třineckého gólmana. Ve 39. minutě sehráli krásnou kombinaci Kantner s Pourem a Kracíkem. Posledně jmenovaný ale tísněný minul.

I ve třetí třetině se fanoušci dočkali brzkého gólu. A tentokrát jej vstřelili domácí. Budíkovo nahození tečoval mimo dosah Štěpánka třinecký Marcinko. Plzeň kontrolovala hru, Oceláře do ničeho velkého nepouštěla a v 54. minutě přidala pátý gól. V přesilové hře se prosadil důrazný Tomáš Mertl. Zoufalost Třince dokumentovala početní výhoda hostů, v níž se hosté ani nedostali do útočného pásma. V posledních minutách Oceláři neudrželi nervy a několikrát předvedli hodně neférové zákroky. Nakonec tak došlo i k bitce, nejmenší hráč Škodovky Petr Kodýtek si to v pěstní potyčce rozdal s Hrehorčákem.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Na ledě byla vidět velká kvalita Třince. Výsledek úplně neodpovídá poměru sil. Měli jsme problémy se sestavou a dvě porážky v řadě. Vstoupili jsme do zápasu s obavou. Byli jsme úžasně efektivní, jen to rozhodlo o výsledku. Je třeba poděkovat za snahu, kluci dělali co mohli. Na Třinci je ale vidět velká kvalita."