Pobodal partnerku, teď se bude zpovídat z pokusu o vraždu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 31. srpen 2020 15:10
Nuz utok Ilustrační foto

Na operačním sále skončila dvaapadesátiletá žena, kterou pobodal její partner. Nůž na ni vytáhl v sobotu večer v bytě na plzeňských Slovanech, svou družku ošklivě zranil. Jeho útoku předcházela hádka. Útočník byl přitom střízlivý, policisté ho teď vyšetřují pro zvlášť závažný pokus o vraždu.

V sobotu krátce po deváté hodině večer jsme přijali od kolegů z tísňové linky 155 oznámení, že v jednom bytě v Plzni na Slovanech došlo k bodnému poranění dvaapadesátileté ženy," sdělila mluvčí Policie ČR Veronika Hokrová. Když policisté se záchranáři na místo přijeli, zjistili, že za krvavým dramatem stály partnerské neshody. Napadenou odvezla sanitka do nemocnice, kde ji lékaři ihned operovali.

Jednapadesátiletého útočníka policisté v bytě zadrželi, ohledali místo činu a našli i nůž, který použil proti ženě. U zadrženého muže byla provedena dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu s negativním výsledkem. I z provedeného  orientačního testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek vyšlo najevo, že muž nebyl pod jejich vlivem," uvedla Hokrová. Policisté krátce na to odvezli výtečníka do policejní cely.

Případem se hned druhý den začali zabývat plzeňští kriminalisté. V neděli předal vrchní komisař odboru obecné kriminality jednapadesátiletému muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve stádiu pokusu. Zároveň bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," upřesnila policejní mluvčí.