Počty pozitivně testovaných v kraji rostou, nejhorší je situace přímo v Plzni

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 15. červenec 2022 18:03
Počty pozitivně testovaných v kraji rostou, nejhorší je situace přímo v Plzni ilustrační. Foto: pixabay

Testy za uplynulý týden potvrdily v Plzeňském kraji 472 lidí nakažených koronavirem, to je o 55 procent více než v předchozím týdnu, kdy se nakazilo 304 lidí. Počty nakažených rostou už několik týdnů v celé ČR. Za nárůstem jsou podle odborníků nakažlivější submutace BA.4 a BA.5 varianty omikron. 

Nejvíce nakažených lidí testy za poslední týden potvrdily v okrese Plzeň - město, a to 191, na 100.000 obyvatel to je 98 nakažených. Nejméně nakažených, jedenáct, bylo za poslední týden na Tachovsku, kde je aktuálně i nejnižší incidenční číslo mezi všemi okresy ČR, je na hodnotě 20. V uplynulém týdnu zaznamenaly laboratoře nejvíc nových nákaz v pondělí, a to 114. Je to nejvyšší denní počet nových případů v kraji od 20. dubna.

Výrazný nárůst nakažených se ale neodráží na počtu lidí v nemocnicích. Například v krajem zřizovaných akutních nemocnicích v Rokycanech, Klatovech, Domažlicích a Stodu jsou jen čtyři pacienti s covidem, většinu z nich však do nemocnic nepřivedla koronavirová nákaza, ale jiné zdravotní potíže.

Od začátku pandemie se v Plzeňském kraji prokázalo 220 926 případů nákazy koronavirem a zemřelo 2449 nakažených lidí. Za poslední týden zemřel jeden člověk s koronavirem, o týden dřív to byli dva lidé.