Pohádka pokračuje. Házenkářky Kynžvartu jsou v premiéře Evropského poháru v osmifinále

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 11. prosinec 2022 11:13
Pohádka pokračuje. Házenkářky Kynžvartu jsou v premiéře Evropského poháru v osmifinále ilustrační. Foto: Házená Kynžvart

Navzdory prohře v odvetném utkání 27:29 slaví házenkářky Kynžvartu při svém debutu na mezinárodní scéně postup do osmifinále Evropského poháru. Západočeský tým přešel ve 3. kole přes turecký celek Ankara Yenimahalle. V prvním zápase totiž dokázal zvítězit na horké palubovce soupeře o šest branek 35:29.

Západočešky si do odvety nesly příjemný šestibrankový polštář, dobrým začátkem si navíc hned na začátku vytvořily náskok. Ten se ale Ankaře podařilo stáhnout a následně i odskočit do vedení. Kynžvart dřžela na postupovém skóre skvěle chytající Adéla Srpová, nakonec se ale do šaten šlo za stavu 12:16.

V úvodu druhé půle fanouškům domácích zatrnulo, když Ankara navýšila na 19:13 a od toho okamžiku se začínalo v podstatě od začátku. Hráčky Kynžvartu ale zabraly, rozchytala se i druhá gólmanka Novotná a do konce zápasu udržovaly bezpečný odstup zajišťující celkové vítězství a zároveň nesmírně cenný postup.