Policie pátrá po muži, který vylákal peníze z explzeňských fotbalistů. Vyhýbá se nástupu do vězení

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 18. leden 2022 15:04
Policie pátrá po muži, který vylákal peníze z explzeňských fotbalistů. Vyhýbá se nástupu do vězení Čeněk Pazderka podvedl i Davida LImberského. (na fotce) Foto: FCVP

Šestatřicetiletý Čeněk Pazderka, který se "proslavil" tím, že připravil mimo jiné bývalé fotbalové reprezentanty a explzeňské hráče Davida Limberského a Vladimíra Daridu o více než pět milionů korun, se vyhýbá spravedlnosti a je po něm vyhlášeno celostátní pátrání.

pazderkaPazderka nejprve pod záminkou nákupu luxusních vozidel za zvýhodněnou cenu vylákal z poškozeného deset milionů korun, které však použil pro svou vlastní potřebu. V září tak na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu na pět a půl roku. 

Další soud jej poslal na 7 let do vězení za podvod a zpronevěru, kdy pod stejnou záminkou vylákal z fotbalistů Davida Limberského a Vladimíra Daridy peníze, které nevrátil. Pazderka z Limberského v letech 2014 až 2016 postupně "dostal" miliony a tvrdil mu, že peníze použije na nákup luxusních aut, která pak se ziskem prodá. Fotbalistovi sliboval zhodnocení peněz, ale už od začátku mu je podle soudů neplánoval vrátit a nereagoval ani na jeho urgence. Podvodně Pazderka připravil o peníze i Daridu, kterému Pazderku doporučil právě Limberský. Podnikatel slíbil hráči berlínské Herthy a bývalému kapitánovi fotbalové reprezentace zprostředkování prodeje jeho vozu BMW. Auto skutečně prodal, sportovci ale odevzdal jen část peněz.

"Vědomě se vyhýbá nástupu vězení a ukrývá se na neznámém místě. Není vyloučeno, že v této trestné činnosti pokračuje. Od konce září je v celostátním pátrání, protože na něj byl vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu na pět a půl roku za trestný čin podvod," potvrdil mluvčí policie Richard Hrdina.