Policisté pátrali po ztracené houbařce

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 20. září 2023 07:48
Policisté pátrali po ztracené houbařce Foto: Policie ČR

Šťastný konec měla pátrací akce po pohřešované houbařce, která se ztratila v lese na severním Plzeňsku. Žena byla v pořádku vypátrána více než kilometr od místa, kde byla naposledy viděna.

Policisté na tísňové lince 158 přijali v pondělí před 12. hodinou oznámení o pohřešování ženy, která se ztratila v lese nedaleko obce Vidžín na severním Plzeňsku. "Manželský pár se v ranních hodinách vydal do lesa na houby, ale kolem 11. hodiny se během malé chvilky ztratila oznamovateli jeho třiasedmdesátiletá manželka," informovala policejní mluvčí Eva Červenková. Podle ní se muž ještě hodinu sám pokoušel v lese svou ženu najít, ale poté se rozhodl přivolat pomoc.

"Na základě oznámení se během chvíle rozběhla pátrací akce po pohřešované ženě, u které byla vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu obava o její život," uvedla mluvčí. Do pátrací akce se zapojili, záchranné složky jak z Plzeňského, tak i z Karlovarského kraje, neboť les se nacházel na hranici těchto krajů. Policisté z obvodních odděleních, dopravní policisté, hasiči i drony přes dvě hodiny pátrali po pohřešované ženě, kterou nakonec našla hlídka dopravní policie poblíž jedné vesnice asi kilometr od místa ztracení. "Naštěstí pátrání v tomto případě mělo šťastný konec. Pohřešovaná žena byla v pořádku nalezena, bez zranění, ale někdy se může stát, že pátrání nebude tak úspěšné a pohřešovaným lidem může jít o život," uzavřela Červenková.