Populární chaloupka na pilíři lehla popelem

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 5. květen 2022 08:40

Média

Ikonická chaloupka na pilíři u Chotěšova shořela. Stalo se tak plánovaně, právě tato scéna byla součástí připravovaného filmu Citlivý člověk. Populární atrakce, k níž mířily v covidových letech doslova davy turistů, musela ustoupit stavbě lávky.

Že půjde chaloupka k zemi, bylo jasné už minulý rok. "Proběhlo územní řízení, kdy byla schválená stavba lávky," potvrdil umístostarosta Chotěšova Pavel Malina. To, jakým způsobem, a kdy přesně, nebylo ale do poslední chvíle jasné. Nakonec chaloupka doslova lehla popelem. Zapálili ji ve středu kolem 23. hodiny filmaři, kteří si tuto lokalitu vybrali pro natáčení filmu Tomáše Kleina Citlivý člověk. V hlavních rolích se představí David Prachař, Tatiana Dyková, Jiří Schmitzer, Vladimír Javorský či Jiří Lábus. 

Dřevěné dílo uprostřed řeky Radbuzy postavili zástupci Klubu mladých turistů téměř před 30 lety. "Dřív tady býval železniční most. Sloužil pro obsluhu vlečky, která vedla do sousední obce Vstiš," popsal Malina. Most byl poté stržen v roce 1955. V roce 1993 pak na zbylém pilíři vyrostla díky místním nadšencům právě tato chaloupka, která je suchou nohou nepřístupná.

Unikátní chaloupka na pilíři začala lákat turisty zejména v covidové době. Zpráva o tom, že se bude bourat, rozdělila lidi do dvou táborů. Především místním udělala radost. Kvůli velké popularitě k ní totiž mířily doslova davy turistů. Jiným zase ale přijde zbourání tohoto unikátu škoda. "Takových míst je strašně málo, spíš bychom se měli o tyto památky starat. Je to strašně krásné, chodím sem velmi často s pejskem," uvedla například jedna z námi oslovených žen.

Zdroj video: T. Michálek/produkce filmu
Foto: M. Adámková

Populární chaloupka na pilíři lehla popelem Zdroj: T. Michálek