Posílení MHD a nástup všemi dveřmi, dopravu v Červeném Hrádku čekají změny

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 10. srpen 2020 19:13
Autobusy nízkopodlažní MHD ilustrační foto: PMDP

Ke zvýšení komfortu mají přispět změny, které domluvili zástupci Plzně 4, kraje, dopravních podniků a města. Představitelé samosprávy se dohodli na posílení linky 38 a změně způsobu odbavení v příměstských spojích. Lidé se tak dostanou do centra častěji a budou moct nastupovat i zadními dveřmi. Změny se týkají příměstských linek číslo 253 a 254, které obsluhuje od začátku léta na objednávku kraje společnost Arriva Střední Čechy, a městské linky 38, provozovanou Plzeňskými městskými dopravními podniky.

Mezi hlasité kritiky tohoto modelu, který vystřídal dosavadní linky MHD 53 a 54, patří od začátku starosta městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup. Podle něj si lidé stěžovali třeba na zpoždění vzniklá pomalým nástupem předními dveřmi. „Vítáme, že vedení Plzeňského kraje reagovalo na naše podněty a připravilo změny, které povedou ke zlepšení komfortu cestujících,“ těší starostu. Lidem prý také vadí typ autobusů, kdy jsou na příměstské linky nasazována jen částečně nízkopodlažní vozidla. To vyřeší posílení spojů na lince 38, tam totiž jezdí autobusy městské. „Červený Hrádek je součástí Plzně, proto jsem ráda, že se podařilo navýšení spojů PMDP. O dalších úpravách jsme připravení jednat,“ uvedla místostarostka obvodu Lenka Kočová.

Společnost Arriva, která spadá pod německé státní dráhy Deutsche Bahn, trápily opakovaně od začátku provozu problémy s výpadky některých spojů. Kraj si od společnosti objednává dopravu na všech meziměstských linkách, někteří zástupci obcí jsou i přes počáteční nedorazy s novým dopravcem spokojení. „Přeci jen jsou to nové stroje, myslím si, že je to ve výsledku lepší než staré karosy, se kterými jezdila ČSAD,“ myslí si starostka Hrádku u Rokycan Marcela Sobotková.