Pozadí nedělní smrtelné nehody na dálnici D5 je nejasné. Policisté neznají totožnost mrtvého!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 21. červen 2023 17:03
Pozadí nedělní smrtelné nehody na dálnici D5 je nejasné. Policisté neznají totožnost mrtvého! Foto: Policie ČR

Rokycanští kriminalisté dál vyšetřují nedělní nehodu osobního auta na 44. kilometru dálnice D5 ve směru z Prahy na Rozvadov, při které zemřel jeden muž. Další čtyři pasažéři, údajně cizinci, z místa nehody utekli. Policistům se je ale podařilo po chvíli vypátrat. Muži zákona mimo jiné stále neznají totožnost mrtvého a příčinu nehody. Původní informace hovořily o tom, že mrtvým je třatřicetiletý cizinec. Pomoci k objasnění by kriminalistům mohly záznamy z palubních kamer řidičů. Obracejí se proto s prosbou na veřejnost.

K tragické nehodě došlo 18. června v 8:18 hodin v prostoru 44. kilometru dálnice D5 ve směru jízdy na Rozvadov. "Dosud neznámý řidič jel s osobním motorovým vozidlem tovární značky Opel Astra s mezinárodní poznávací značkou PL. Z nezjištěných příčin vyjel z jízdního pruhu vlevo ve směru jízdy na nezpevněnou část u středových svodidel, se kterými se střetl levou přední částí vozidla, po střetu strhl řízení prudce vpravo a pokračoval s vozidlem přes levý a pravý jízdní pruh dálnice, odstavný pruh až k pravým krajním svodidlům, se kterými se také střetl. Při tom se vozidlo vymrštilo do vzduchu vpravo mimo těleso dálnice, poté vozidlo narazilo do stromů na snižujícím se travnatém svahu, dopadlo do trávy vpravo ve směru jízdy mimo dálnici a zůstalo zde ležet na pravém boku opřené o strom," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že při vymrštění vozidla z něj vypadl muž dosud nezjištěné totožnosti a zůstal venku ležet bez známek života.  

Kriminalisté zahájili úkony trestního pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a případem se zabývají. "Vozidlo mělo dne 18. června 2023 jet po dálnicích v České republice od hranic se Slovenskou republikou, a to přes Břeclav, Brno, Prahu ve směru jízdy na Plzeň. Ráno v pět hodin téhož dne bylo spatřeno poblíž hranic se Slovenskou republikou," podotkla Brožová. Policistům by podle ní pomohly kamerové záznamy z palubních kamer z vozidel případných svědků či kamerové záznamy v blízkosti čerpacích stanic poblíž popisované trasy vozidla nebo jakékoliv další informace k havarovanému vozidlu. Majitelé těchto záznamů se mohou přihlásit na tísňovou linku policie 158.