Požár připravil rodinu o dům, dobrovolní hasiči pořádají sbírku

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. leden 2021 15:31

Starší paní se synem z Dobříva na Rokycansku přišli po požáru rodinného domu o střechu nad hlavou a téměř o všechno. Dobrovolní hasiči z Cheznovic se jim rozhodli pomoci a vyhlásili sbírku.

Pět jednotek hasičů vyjíždělo k požáru rodinného domu v Dobřívě v neděli po osmé hodině ranní. Dům už byl v té chvíli celý v plamenech, a přestože se hasiči pokoušeli zachránit, co se dalo, rodina přišla téměř o vše. "Po uhašení požáru jsme objekt provizorně zaplachtovali. Škoda byla vyčíslena na dva miliony, příčina je v šetření," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Dobrovolní hasiči z vedlejší obce Cheznovice se rodině rozhodli pomoci a vyhlásili sbírku. "Rodina potřebuje vybavení do bytu, nádobí, dámské a pánské oblečení pro paní a syna vel. XXL a další potřebné věci. Už jednou jsme pomocí sbírky dokázali sehnat dost věcí a věříme, že se nám to povede i tentokrát,” uvedla organizátorka sbírky Denisa Humlová.

"Pokud byste někdo chtěl pomoci, můžete tyto věci přinést v sobotu 30.1. 2021 od 11 do 13 hodin do hasičárny v Cheznovicích," dodala za SDH Cheznovice Denisa Humlová. Bližší informace získáte na telefonu: 775469523.

Autor: M. Osvaldová+M. Hallová