Pravděpodobně to byl můj poslední zápas v Plzni, připustil Vrba

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 15. prosinec 2019 19:16
vrba Foto: FCVP

Chtěl se loučit jinak. Trenér Pavel Vrba podle všeho odkoučoval poslední zápas na lavičce Viktorie Plzeň, jeho svěřenci mu ale příliš radosti neudělali, s Teplicemi brali jen bod za remízu 1:1. "Je pravděpodobné, že už tu v lednu na zahájení přípravy nebudu," připustil po skončení zápasu Vrba. Oficiálně klub jeho odchod podle všeho potvrdí zítra, nástupce pak oznámí nejdéle do Vánoc.

Foto: FCVP

Jak byste hodnotil zápas s Teplicemi? Určitě jsme zklamaní, že jsme ztratili dva body. Za druhý poločas jsme si možná zasloužili vyhrát, ale i Teplice hrozily. Mrzí mě to, že jsme se rozloučili jen s remízou, je to pro nás ztráta. Doufám, že ta jarní část soutěže vyjde líp.

Byl to pro vás poslední zápas v Plzni na delší dobu? Je pravděpodobné, že ano.

Plzeň přezimuje na druhém místě tabulky. Jak hodnotíte tohle? Touto cestou chci poděkovat fanouškům, že po celou dobu drželi při nás, i když to s námi bylo složitější. Za těch 10 let, když jsem přišel poprvé, tak se to tu strašně změnilo. Jsem rád, že Plzeň není jen hokejová, ale i fotbalová. Doufám, že to tak bude i dál. To, že jsme dneska neuspěli mě strašně mrzí, umístění v tabulce není nejhorší, ale je pravda, že nás všechny Slavie přehrává. Plzeň je druhá, má náskok tři body na Jablonec, pět bodů na Spartu. Jarní část bude tedy složitá, ale věřím, že si vybojuje takové umístění, aby hrála poháry a jejich skupinovou fázi. To jí strašně přeju.

Jak hodnotíte vaši druhou éru, která nakonec trvala 2,5 roku? Hlavně ty první dva roky byly úžasné, kdy jsme hráli skupinu Evropské ligy a Ligy mistrů. Strašně mě ale třeba mrzí na jaře ta tyčka Jana Kovaříka v nadstavbové části na Slavii, kde to pak mohlo být ještě lepší. Na druhou stranu já jsem nadšený z toho, co jsem tu mohl prožít. Chci všem poděkovat, že se mnou měli trpělivost, a že jsem tu mohl být 2,5 roku.