Pravidelné testování či rozestupy. Profesionální sportovce čekají přísná opatření

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 3. listopad 2020 11:57
ondrášek, fotbal ilustrační foto: FCVP

Profesionální sporty mohou díky rozhodnutí vlády obnovit svou činnost, čekají je ale přísná hygienická opatření. Půjde o pravidelné testování před každým kolem či omezení počtu osob potřebných k zajištění jednotlivých akcí.

Vláda od středy 4. listopadu schválila obnovu profesionálních soutěží a mj. povolila sportovcům trénovat i ve vnitřních prostorách. "Jednotlivé soutěže mají možnost si od středy žádat o výjimky pro opětovné spuštění. Součástí opatření je testování před každým zápasem, bude se týkat dodržení rozestupů, limitovaného počtu lidí na zápasech, aby na něm byly pouze nejnutnější osoby k jejich zajištění. Čili organizátoři, média, hráči, realizační tým," uvedl předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička, který zároveň upřesnil, že soutěže mohou pořádat jen plně profesionální týmy. Určitě se spustí fotbalová Fortuna:liga a hokejová extraliga. Na reakci dalších se stále čeká.

Fortuna:Liga i hokejová extraliga by se mohly rozjet už v nejbližších dnech. "Už se tedy chystáme na tento víkend. Věřím, že se soutěž zase rozehraje, ale hlavně doufám, že záchyt mezi hráči bude malý a nestane se, abychom museli nějaké zápas odkládat," prohlásil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace. Podobně mluvil i šéf hokejového svazu Tomáš Král. "Musíme se poradit s kluby, kolik dní potřebují. Nejdříve bychom mohli začít hrát v neděli," dodal.