Přechody pro pěší na frekventované plzeňské ulici jsou bezpečnější

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 21. prosinec 2022 18:19
Přechody pro pěší na frekventované plzeňské ulici jsou bezpečnější Foto: R. Žáková

Zvýšit bezpečnost chodců nejen v zimních měsících má za cíl nové značení dvou přechodů v Plzni na Americké třídě. Bílé pruhy jsou nyní rámovány červeným polem, aby byly již z dálky lépe zřetelné.

Americká třída je z hlediska pohybu chodců jednou z nejfrekventovanějších ulic v Plzni a přechody jsou pro chodce důležité. Zejména v zimních měsících, kdy je dříve tma, musejí být řidiči pozornější. Přechod u Pařížské ulice a u Wilsonova mostu, kde se pohybuje hodně vozidel MHD a mnohá auta odbočují, se dočkal zvýraznění tzv. zebry. Bílé pruhy jsou nyní rámovány červeným polem, aby byly již z dálky lépe zřetelné a snížilo se riziko ohrožení chodců.

Na obou přechodech jsou i podle Policie ČR dobré rozhledové podmínky, parkující vozidla totiž parkují v parkovacích zálivech souběžně s komunikací. Zálivy končí několik metrů před přechodem, což přispívá ke zlepšení rozhledových podmínek mezi chodci a vozidly, která se blíží k přechodu.

Na křižovatce Americká – Pařížská se stala na podzim 2021 dopravní nehoda s následkem úmrtí, řidič vozidla srazil chodkyni na přechodu. I proto město hledalo způsob, jak křižovatku upravit, aby byla bezpečnější.