Při procházce kolem rybníka narazil muž na předmět připomínající munici

Zveřejněno v Z regionu
Od - středa, 27. duben 2022 08:42
Při procházce kolem rybníka narazil muž na předmět připomínající munici Foto: Policie ČR

Podezřelého předmětu připomínající munici si všiml chodec na procházce kolem Padrťského rybníka. Přivolaný pyrotechnik ale nakonec potvrdil, že jde jen o věc, která výbušninu připomínala.

Policisté z obvodního oddělení Hrádek vyjížděli v úterý na oznámení o nálezu možné munice. "Před sedmou hodinou ranní zavolal na linku 158 dvaačtyřicetiletý muž, který při své ranní procházce okolo Dolejšího Padrťského rybníka v katastru obce Strašice objevil na zemi ležící předmět ve tvaru válečku o délce asi 25 centimetrů. Byl obalený rezem, a tak nebylo možné přesně určit, o co se vlastně jedná. Oznamovatel nabyl podezření, že by to mohla být nějaká stará výbušnina typu granátu a věc raději oznámil na tísňovou linku policie," popsal mluvčí policie Ondřej Hodan. Hrádečtí policisté po příjezdu zajistili místo nálezu a přivolali policejního pyrotechnika. "Ten provedl ohledání předmětu a následně uvedl, že se nejedná o výbušninu, ale o předmět připomínající munici. Nalezenou věc zajistil a odvezl si ji k dalšímu opatření," podotkl Hodan.

V souvislosti s nálezem předmětů připomínajících munici policisté zdůrazňují, že by v žádném případě lidé s nalezeným předmětem neměli manipulovat, protože při tom může hrozit velké riziko výbuchu. "Ve výše zmíněném případě se sice nejednalo o výbušninu, ale to muž nemohl pouhým pohledem zjistit a správně přivolal na místo policisty," dodal mluvčí policie.